ଭକ୍ତଙ୍କ ବିନା ଆୟୋଜିତ ହେଲା 2021 ପୁରୀ ରଥ ଯାତ୍ରା | ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଏବଂ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି କୋବିନ୍ଦ

0

ଆଜି ପବିତ୍ର ରଥ ଯାତ୍ରା 2021 | ମାତ୍ର ଭକ୍ତଙ୍କ ବିନା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଛି ପୁରୀ ରଥ ଯାତ୍ରା | ଏହି ଶୁଭ ଅବସରରେ ଭାରତର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଟ୍ୱିଟର ମାଧ୍ୟମରେ ଶୁଭେଚ୍ଛା ବାର୍ତା ଦେଇଛନ୍ତି |

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଟ୍ୱିଟର ମାଧ୍ୟମରେ ରଥ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ ଅବସରରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି। ମହାପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କୁ ପ୍ରଣାମ ସହିତ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ସମସ୍ତଙ୍କ ଜୀବନରେ ଉତ୍ତମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ଆଣୁ | “ଜୟ ଜଗନ୍ନାଥ! ”

ଭାରତର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମ ନାଥ କୋବିନ୍ଦ ଟ୍ୱିଟରରେ ଜଗନ୍ନାଥ ପୁରୀର ଭକ୍ତମାନଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି। “ପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ରଥ ଯାତ୍ରା ଶୁଭ ଅବସରରେ ସମସ୍ତ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ, ବିଶେଷ କରି ଓଡିଶାର ସମସ୍ତ ଭକ୍ତଙ୍କୁ ମୋର ଶୁଭେଚ୍ଛା ଓ ଶୁଭକାମନା | ପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦରୁ ସମସ୍ତଙ୍କ ଜୀବନ ଖୁସୀ, ଭଲ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ଆଣୁ । “ସେ ଟ୍ୱିଟ କରି ଜଣାଇଛନ୍ତି।

କୋଭିଡ ମହାମାରୀର ସାମ୍ପ୍ରତିକ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏହି ବାର୍ଷିକ ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ସୁଗମ ଆଚରଣ ପାଇଁ ପୁରୀ ସହରରେ 2 ଦିନିଆ କର୍ଫ୍ୟୁ ଲାଗୁ କରାଯିବା ସହିତ ସମୁଦାୟ 65 ପ୍ଲାଟୁନ୍ ପୋଲିସ୍ ଫୋର୍ସ ମୁତୟନ କରାଯାଇଛି। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦଳ 30 ଜଣ ଯବାନଙ୍କୁ ନେଇ ଗଠିତ | ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ୍ ସମରଥ ଭର୍ମା କହିଛନ୍ତି ଯେ ରବିବାର ଦିନ ରାତି 8 ଟାରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତି 8 ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କର୍ଫ୍ୟୁ ଅବଧି ସମୟରେ ଘରୁ ବାହାରକୁ ନଆସିବା ଏବଂ ଗ୍ରାଣ୍ଡ ରୋଡରେ ଜନସମାଗମ ନକରିବାକୁ ଲୋକଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରାଯାଇଛି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲୋକମାନେ ନିଜ ଟିଭିରେ ଏହି ପର୍ବକୁ ଉପଭୋଗ କରିପାରିବେ|

ରଥ ଯାତ୍ରା 2021 ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଏବଂ ସମୟ :-

ଗୁଣ୍ଡିଚା ଯାତ୍ରା (ଜୁଲାଇ 12): ସକାଳ 8:30 ରୁ ପହଣ୍ଡି , ଅପରାହ୍ନ 2 ଟା ରେ ଛେରା ପହଁରା ଏବଂ ଅପରାହ୍ନ 3 ଟାରୁ ରଥ ଟନା|

ବାହୁଡା ଯାତ୍ରା (ଜୁଲାଇ 20): ରାତି 12 ଟାରୁ ରାତି 2:30 ମଧ୍ୟରେ ପହଣ୍ଡି ରୀତିନୀତି ଅପରାହ୍ନ 4 ଟାରୁ ଟନା |

ସୁନା ବେଶ (ଜୁଲାଇ 21): ଅପରାହ୍ନ 4 ଟାରୁ 5: 30 ମଧ୍ୟରେ ରୀତିନୀତି କରାଯିବ |

ଅଧର ପଣା (ଜୁଲାଇ 22): ରୀତିନୀତି ରାତି 8 ଟା ସୁଦ୍ଧା ଶେଷ ହେବ ଏବଂ ପହଣ୍ଡି ରୀତିନୀତି ଅପରାହ୍ନ 4 ଟାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ରାତି 10 ଟା ସୁଦ୍ଧା ନିଳାଦ୍ରୀ ବିଜେ (ଜୁଲାଇ 23) ଶେଷ ହେବ |

Leave A Reply

Your email address will not be published.