ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ପରେ ନୂତନ ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳଙ୍କ ସହିତ ପ୍ରଥମ ବୈଠକ କରିବେ ମୋଦୀ

0

ମୋଦୀ କ୍ୟାବିନେଟରେ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ବୈଠକ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଆଜି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ନୂତନ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଶୀଘ୍ର ବୈଠକ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ମନ୍ତ୍ରୀ ପରିଷଦର ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ଏବଂ ପୁନଃ ନିର୍ମାଣର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପରେ ଗୁରୁବାର ଦିନ କେନ୍ଦ୍ର କ୍ୟାବିନେଟ ଏବଂ ମନ୍ତ୍ରୀ ପରିଷଦର ପୃଥକ ବୈଠକ ହେବ ବୋଲି ଆଶା ପ୍ରକାଶ କରାଯାଉଛି। ବିକାଶ ବିଷୟରେ ଅବଗତ ଥିବା ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଜି କେନ୍ଦ୍ର କ୍ୟାବିନେଟ ଏବଂ ମନ୍ତ୍ରୀ ପରିଷଦର ବ୍ୟାକ୍-ଟୁ-ବ୍ୟାକ୍ ବୈଠକ ହେବ। କେନ୍ଦ୍ର କ୍ୟାବିନେଟର ବୈଠକ ସନ୍ଧ୍ୟା ୫ ଟାରେ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଥିବାବେଳେ ମନ୍ତ୍ରୀ ପରିଷଦର ବୈଠକ ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ ଟାରେ ହୋଇପାରେ।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ମନ୍ତ୍ରୀ ପରିଷଦର ଏକ ବୈଠକ କରି ଦେଶରେ କରୋନା ମହାମାରୀ (କୋଭିଡ -୧୯) ର ପରିସ୍ଥିତି ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ । ଏହି ବୈଠକରେ ମନ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଏପରି ପରିବେଶ ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ କହିଥିଲେ ଯେଉଁଠାରେ ଲୋକମାନେ କୋଭିଡ୍ ଭୁତାଣୁ ଠାରୁ କିପରି ସୁରକ୍ଷିତ ହୋଇ ରହିପାରିବେ ଏବଂ ଟିକା ନେବାକୁ ଆଗ୍ରହ ପ୍ରକାଶ କରିବେ । ତେବେ ମୋଦୀଙ୍କ ନୁତନ କ୍ୟାବିନେଟର ଏହି ବିସ୍ତାରରେ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ହେବାକୁ ନିର୍ବାଚନ ଥିବା ରାଜ୍ୟମାନଙ୍କୁ ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯାଇଛି।

ଆଜି ଅର୍ଥାତ୍ ଗୁରୁବାରର ବୈଠକରେ ଅନେକ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ନାମଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବନି ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ପୂର୍ବରୁ ବିଦାୟ ଦିଆଯାଇଛି । ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳର ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ସମୟରେ ଅନେକ ନୂତନ ନାମ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଅନେକ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପୋର୍ଟଫୋଲିଓ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଥିଲା। ସୂଚନା ଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ୨୦୧୯ରେ ମୋଦୀ ସରକାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର କ୍ଷମତାକୁ ଆସିବା ପରେ କ୍ୟାବିନେଟର ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ହୋଇଛି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.