କଳ୍ପନା ଜଳ୍ପନା ଅନ୍ତ ଘଟିଲା; ପୁଷ୍କର ସିଂ ଧାମି ହେବେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଦ୍ୱାଦଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

0

ପୁଷ୍କର ସିଂ ଧାମି ହିଁ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ଦ୍ୱାଦଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ। ସୋମବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ରାଜ୍ୟ ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ଆୟୋଜିତ ବିଜେପି ବିଧାନସଭା ପାର୍ଟି ବୈଠକରେ ଧାମିଙ୍କୁ ପୁନର୍ବାର ନେତା ଭାବରେ ନିର୍ବାଚିତ କରାଯାଇଛି। ୨୧ ବର୍ଷ ଭିତରେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ଏହା ପ୍ରଥମ ଥର, , ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପରାଜିତ ହେବା ସତ୍ତ୍ୱେ ଜଣେ ନେତାଙ୍କୁ ପୁଣିଥରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କରାଯାଉଛି।

ତୃତୀୟ ତଥା ଚତୁର୍ଥ ବିଧାନସଭାରେ ଉଧମ୍ ସିଂ ନାଗର ଜିଲ୍ଲାର ଖଟିମା ଆସନରୁ ପୁଷ୍କର ସିଂ ଧାମି ବିଧାୟକ ଥିଲେ। ଧାମିଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କରାଯିବ ବୋଲି ବିଜେପି ପୂର୍ବରୁ ଘୋଷଣା କରିସାରିଛି।ସୋମବାର ଅପରାହ୍ନ 5 ଟାରେ ବିଜେପି ରାଜ୍ୟ ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବିଧାନସଭା ବୈଠକରେ ପୁଷ୍କର ସିଂ ଧାମୀଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା ହୋଇଛି। ଧାମିଙ୍କ ନାମରେ ନାମିତ ଏହି ସଂକଳ୍ପ ସର୍ବସମ୍ମତି କ୍ରମେ ପାରିତ ହୋଇଛି। ବିଜେପି ରାଜ୍ୟ ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ବିଧାନସଭା ବୈଠକ ପାଇଁ ମଧ୍ୟାହ୍ନରୁ ବିଧାୟକ ତଥା ଦଳର ନେତାମାନେ ଏକାଠି ହେବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ନୂତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସମର୍ଥକମାନେ ନାମ ବିଷୟରେ କଳ୍ପନା କରୁଥିଲେ। କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଭାବରେ ବିଧାନସଭା ପାର୍ଟି ବୈଠକରେ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ ଏବଂ ବୈଦେଶିକ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ମୀନାକ୍ଷୀ ଲେଖି ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। 

Leave A Reply

Your email address will not be published.