ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ଦ୍ୱାଦଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ପୁଷ୍କର ସିଂ ଧାମି; ୯ ମନ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିବେ

0

ଆଜି ଅପରାହ୍ନରେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ଦ୍ୱାଦଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ପୁଷ୍କର ସିଂ ଧାମି । ଏଥିସହିତ ୯ ଜଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିବେ। ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ମହିଳା ବକ୍ତା ହେବେ ରିତୁ ଖଣ୍ଡୁରୀ । ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ସମାରୋହରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ, କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ଏବଂ ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସଭାପତି ଜେପି ନାଡା ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ ବୋଲି ସୂଚନା ରହିଛି।ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପୁଷ୍କର ସିଂ ଧାମିଙ୍କ ସମେତ ୯ ଜଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ଆଜି ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିବେ। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ସତପାଲ୍ ମହାରାଜ, ଧନସିଂହ ରାୱତ, ପ୍ରେମଚାନ୍ଦ ଅଗ୍ରୱାଲ, ସୁବୋଧ ୟୁନିୟାଲ, ଚନ୍ଦନ ରାମ ଦାସ, ସୌରଭ ବହୁଗୁନା, ରେଖା ଆର୍ଯ୍ୟ, ଗଣେଶ ଯୋଶୀ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିପାରିବେ।

ସିଏମ ବାସଭବନରେ ଚାଲିଥିବା ବୈଠକ ଶେଷ ହୋଇଛି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଧାମି ତାଙ୍କ ବାସଭବନରୁ ବାହାରି ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଅଭିବାଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ କ୍ୟାବିନେଟରେ ରେଖା ଆର୍ଯ୍ୟ, ସୁବୋଦ ୟୁନିୟାଲ, ପ୍ରେମଚାନ୍ଦ ଅଗ୍ରୱାଲ, ଗଣେଶ ଯୋଶୀଙ୍କ ନାମ ସ୍ଥିର ହୋଇଛି। ପୁଷ୍କର ସିଂ ଧାମିଙ୍କ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ଉତ୍ସବରେ ୟୁପି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂ, ହରିୟାଣା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମନୋହର ଲାଲ ଖଟ୍ଟର, ହିମାଚଳ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଜୟ ରାମ ଠାକୁରଙ୍କ ସମେତ ବିଜେପି ଶାସିତ ସମସ୍ତ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀମାନେ ଯୋଗଦେବାର ପୁରା ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.