ସୋନାଲି ଫୋଗାଟ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଦୁଇ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ୧୦ ଦିନ ପୋଲିସ ହେପାଜତକୁ ପଠାଯାଇଛି; ପଚରାଉଚରା ବେଳେ ନିଜ ଅପରାଧ ସ୍ୱୀକାର କଲା ଅଭିଯୁକ୍ତ!

0

ବିଜେପି ନେତା ସୋନାଲି ଫୋଗାଟଙ୍କ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଦୁଇ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ୧୦ ଦିନିଆ ପୋଲିସ ହେପାଜତକୁ ପଠାଯାଇଛି। ଗୋଆର ମାପୁସା କୋର୍ଟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସୁଧୀର ସାଙ୍ଗୱାନ ଏବଂ ସୁଖବିନ୍ଦର ସିଂଙ୍କୁ ୧୦ ଦିନିଆ ପୋଲିସ ହେପାଜତକୁ ପଠାଇଛନ୍ତି। ପୋଲିସ ଦାବି କରିଛି ଯେ ସୋନାଲି ଫୋଗାଟଙ୍କ ପି.ଏ ସୁଧୀର ସାଙ୍ଗୱାନ ପଚରାଉଚରା ବେଳେ ନିଜ ଅପରାଧ ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି।

ପୋଲିସ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ମାମଲାରେ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଏଥିମଧ୍ୟରେ ସୁଧୀର ସାଙ୍ଗୱାନ ଏବଂ ସୁଖୱିନ୍ଦର ସିଂଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଡ୍ରଗ୍ ବେପାରୀ ଦତ୍ତ ପ୍ରସାଦ ଗାବଙ୍କର ଏବଂ କର୍ଲିଜ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ମାଲିକ ଏଡୱିନ୍ ନ୍ୟୁନ୍ସ ଅଛନ୍ତି। ପୋଲିସ ଗତକାଲି ରାତିରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଡ୍ରଗ୍ ପ୍ୟାଡଲର ଏବଂ ଆଜି କର୍ଲିଜ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟର ମାଲିକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା।

ଏହି ମାମଲାରେ କର୍ଲିଜ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟର ମାଲିକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା

ପୋଲିସର ସୂଚନାନୁସାରେ, ଅନୁସନ୍ଧାନ ସମୟରେ କର୍ଲିଜ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟର ଶୌଚାଳୟରେ ସିନ୍ଥେଟିକ୍ ଡ୍ରଗ୍ସ ମିଳିଥିଲା। ଶୌଚାଳୟଗୁଡିକ ସୋନାଲି ଫୋଗାଟ୍ ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ | ଏହା ପରେ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟର ମାଲିକ ଏଡୱିନ୍ ନ୍ୟୁନ୍ସ ପୋଲିସ ଦ୍ୱାରା ଧରାପଡିଥିଲେ। ନାର୍କୋଟିକ୍ ଡ୍ରଗ୍ସ ଏବଂ ସାଇକୋଟ୍ରୋପିକ୍ ପଦାର୍ଥ ଅଧିନିୟମ 1985 (NDPS ଆକ୍ଟ 1985) ଅନୁଯାୟୀ ପୋଲିସ ଏହି ମାମଲାରେ ଏକ ନୂତନ ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଛି ଯେଉଁଥିରେ ସୁଧୀର ସାଙ୍ଗୱାନ୍ ବ୍ୟତୀତ ସୁଖବିନ୍ଦର ସିଂ, ଡ୍ରଗ୍ ପ୍ୟାଡଲର ତଥା କର୍ଲିଜ୍ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟର ମାଲିକ ମଧ୍ୟ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

୨୩ ଅଗଷ୍ଟରେ ସୋନାଲି ଫୋଗାଟଙ୍କ ହତ୍ୟା ହୃଦଘାତ ବୋଲି କୁହାଯାଉଥିଲା କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ପରିବାର ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଉପରେ ସନ୍ଦେହ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା। ଏହା ପରେ ସୋନାଲି ଫୋଗାଟଙ୍କ ଶରୀରରେ ଆଘାତ ଚିହ୍ନ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ସୋନାଲିଙ୍କ ଭାଇ ରିଙ୍କୁ ଢାକା ତାଙ୍କ ଭଉଣୀର PA ସୁଧୀର ସାଙ୍ଗୱାନ ଏବଂ ସୁଖବିନ୍ଦର ସିଂଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ରିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସୋନାଲିଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ରିଙ୍କୁଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସୋନାଲିଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ଜବତ କରିବା ପାଇଁ ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି।

ଗୋଆ ପୋଲିସ୍ ଦାବି କରିଛି – ଅଭିଯୁକ୍ତ ସାଙ୍ଗୱାନ୍ ଏହି ଅପରାଧ ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି

ଗୋଆ ପୋଲିସର ସୂଚନାନୁସାରେ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସୁଧୀର ସାଙ୍ଗୱାନ ପଚରାଉଚରା ବେଳେ ଏହି ଅପରାଧ ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସୋନାଲିଙ୍କ ପାନୀୟ ଜଳରେ ସେ କିଛି ପଦାର୍ଥ ମିଶ୍ରଣ କରିଥିବା କଥା କହିବା ପରେ ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ଖରାପ ହୋଇ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିଲେ। ଆଜି ସୋନାଲି ଫୋଗାଟଙ୍କ ଏକ ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଟଳୁ ଥିବା ଦେଖାଯାଉଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ପୋଲିସ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିଗରୁ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରୁଛି।

ଏହି ସମୟରେ ସୋନାଲି ଫୋଗାଟଙ୍କ ଘନିଷ୍ଠ ସହଯୋଗୀ ଋଷଭ ବେନିୱାଲ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସୋନାଲିଙ୍କୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖିବା ପାଇଁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସୁଧୀର ସାଙ୍ଗୱାନ ତାନ୍ତ୍ରିକଙ୍କ ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ। ସୋନାଲିଙ୍କ ଝିଅ ଜୀବନ ପ୍ରତି ବିପଦ ଥିବା ନେଇ ଋଷଭ ମଧ୍ୟ ଆଶଙ୍କା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.