ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶପଥ ନେବାର ୪୦ ଦିନ ପରେ ଆଜି ହେବ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାରଙ୍କ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ

0

ଓଡ଼ିଆ ନ୍ୟୁଜ୍ (ବ୍ୟୁରୋ): ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିବାର ପ୍ରାୟ ୪୦ ଦିନ ପରେ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ ଆଜି ତାଙ୍କ ସରକାରଙ୍କ କ୍ୟାବିନେଟକୁ ବିସ୍ତାର କରିବେ। ରାଜଭବନରେ ରାଜ୍ୟପାଳ ଭଗତ ସିଂ କେଶିୟାରୀ ସକାଳ ୧୧ ଟାରେ ସିନ୍ଦେ ଦଳ-ବିଜେପି ମିଳିତ ମଞ୍ଚର ବିଧାୟକ (ଶାସକ) ଙ୍କ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିବେ। ପ୍ରାୟ ୨୦ ଜଣ ଲୋକ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ଶପଥ ନେଇପାରିବେ ବୋଲି ଏକ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି। ପରବର୍ତ୍ତୀ ରାଉଣ୍ଡର ସମ୍ପ୍ରସାରଣ କିଛି ସମୟ ପରେ ଘଟିବ ।

ଶିବସେନା ବିଧାୟକ ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ ଜୁନ୍ ୩୦ ରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ବିଜେପି ନେତା ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନାଭିସ୍ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଜୁଲାଇ ୪ ରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ବିଧାନସଭାରେ ସିନ୍ଦେ-ଫଡନାଭିସ୍ ସରକାର ନିଜର ସଂଖ୍ୟାଗରିଷ୍ଠତା ପ୍ରମାଣ କରିଥିଲେ। ଦୁଇ ସଦସ୍ୟ ବିଶିଷ୍ଟ କ୍ୟାବିନେଟର ଅନେକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ଏବଂ ଅନେକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ମଧ୍ୟ ନିଆଯାଇଛି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଶିନ୍ଦେ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳର ବିଦ୍ରୋହ ପରେ ଉଦ୍ଧବ ଠାକୁର ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ମହା ବିକାଶ ଆଗାଡି (ଏମଭିଏ) ସରକାର ଖସି ଯାଇଥିଲେ।

ସିନ୍ଦେ ଦଳରୁ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ପାଇଁ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ନାମ ।
ଉଦୟ ସାମନ୍ତ, ସନ୍ଦୀପ ଭୁମେର, ଦାଦା ଭୁସେ, ଶମ୍ଭୁରଜେ ଦେଶାଇ, ଭାରତ ଗୋଗାଭାଲେ, ରାଜେନ୍ଦ୍ର ଯାଦ୍ରୋକର, ଗୁଲାବ୍ରାଓ ପାଟିଲ, ବାଚୁ କାଦୁ, ସଞ୍ଜୟ ଶିରସଥ, ତାନଜୀ ସାୱନ୍ତ, ସାଦା ସୌରଭକର, ପ୍ରକାଶ ଅଭିହିତ ଏବଂ ଆଶିଷ ଜୈସୱାଲ।

ବିଜେପିରୁ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ପାଇଁ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ନାମ ।
ଚନ୍ଦ୍ରକାନ୍ତ ପାଟିଲ, ଗିରିଶ ମହାଜନ, ସୁଧୀର ମୁଙ୍ଗନ୍ତୀୱର, ସୁଭାଷ ଦେଶମୁଖ, ସୁରେଶ ଖାଡେ, ରାଧାକୃଷ୍ଣ ବିକାଶ ପାଟିଲ, ମଙ୍ଗଲ ପ୍ରଭାସ ଲୋଡା, ରବିନ୍ଦ୍ର ଚାବନ, ବିଜୟକୁମାର ଗାଭିଟ, ଅତୁଲ ସଞ୍ଚୟ, ଜୟକୁମାର ରାୱଲ, ସନ୍ଦୀପ ଧରଭ, ରାଣ୍ଡିଶ ଧର୍ବ, ରାଣ୍ଡିଶ ନୀରବ ସମୀର କୁନାୱାର ଏବଂ ଦେବନି ଫାରାଣ୍ଡେଙ୍କ କ୍ୟାବିନେଟର ସମ୍ପ୍ରସାରଣର ଏହା ପ୍ରଥମ ପର୍ୟ୍ୟାୟ ହେବ। କିଛି ଦିନ ପରେ ପୁଣିଥରେ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ବିସ୍ତାର କରାଯିବ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.