ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶ କ୍ୟାବିନେଟରେ ଅଦଳବଦଳ ଆଜି, ଜଗନ୍ ରେଡ୍ଡୀ ସରକାରଙ୍କ ସମସ୍ତ ମନ୍ତ୍ରୀ ଆଜି ଦେବେ ଇସ୍ତଫା

0

ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ପରିଷଦର ସମସ୍ତ ୨୩ ଜଣ ସଦସ୍ୟ ଏପ୍ରିଲ ୭ ରେ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବରେ ସେମାନଙ୍କର ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର ଦାଖଲ କରିବେ। ଯାହା ଦ୍ଵାରା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଜଗନ୍ ମୋହନ ରେଡ୍ଡୀ ତାଙ୍କ କ୍ୟାବିନେଟକୁ ପୁନଃଗଠନ କରିପାରିବେ। ଏପ୍ରିଲ ୧୧ ରେ ନୂତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପରିଷଦ ଗଠନ ହେବ।ପୁନଃଗଠନ କ୍ୟାବିନେଟରେ ନୂତନ ଚେହେରା ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ କରାଯିବ ବୋଲି ସରକାରୀ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ବିଦ୍ୟମାନ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅତି କମରେ ଚାରିଜଣ ପୁନର୍ବାର ସୁଯୋଗ ପାଇପାରିବେ। ନୂତନ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ଗଠନରେ ଜାତିର ମାନଦଣ୍ଡ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ମେ ୩୦ ୨୦୧୯ ରେ ରେଡ୍ଡୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ଦାୟିତ୍ଵ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପରେ ହିଁ ସେ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ଯେ ଅଢେଇ ବର୍ଷ ପରେ କ୍ୟାବିନେଟକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ବଦଳାଇ ନୂତନ ଲୋକଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେବେ।

ବର୍ତ୍ତମାନର କ୍ୟାବିନେଟ୍ ଜୁନ୍ ୮,୨୦୧୯ ରେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ମନ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କର ଡିସେମ୍ବର ୮,୨୦୨୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ଥିଲା । କୋଭିଡ-୧୯ ଗ୍ଲୋବାଲ ମହାମାରୀ ସମେତ ଅନେକ କାରଣରୁ କ୍ୟାବିନେଟର ପୁନର୍ଗଠନ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଗଲା। ଉଗାଡି  ଏବଂ ପରେ ନୂତନ ଜିଲ୍ଲା ଗଠନ ପରେ କ୍ୟାବିନେଟର ପୁନଃଗଠନ ଦାୟିତ୍ଵ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ବୋଲି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଗତ ମାସରେ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ଏପ୍ରିଲ ୪ ରେ ରାଜ୍ୟରେ ୧୩ ଟି ନୂତନ ଜିଲ୍ଲା ଗଠନ କରାଯାଇଥିଲା, ବର୍ତ୍ତମାନ ରାଜ୍ୟର ମୋଟ ଜିଲ୍ଲା ସଂଖ୍ୟା ୨୬କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।

ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଜଗନ୍ ମୋହନ ରେଡ୍ଡୀ ନୂତନ ଜିଲ୍ଲାକୁ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆବଣ୍ଟନ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ସରଳ କରିବାକୁ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏପ୍ରିଲ ୪ ରେ ସମସ୍ତ ୧୩ ଟି ଜିଲ୍ଲା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ସେମାନଙ୍କ ଉପସ୍ଥାନ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବା ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଥିଲା। ସମସ୍ତ ଗ୍ରାମ ତଥା ୱାର୍ଡ ସଚିବାଳୟରେ ୧୩ ଟି ନୂତନ ଜିଲ୍ଲା ଗଠନରେ ନିରନ୍ତର କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ସମସ୍ତ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉତ୍ସାହିତ କରିଥିଲେ।  ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପରେ, ଜଗନ୍ ମୋହନ ରେଡ୍ଡୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ YSR କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ଆଇଏଏସ୍ ଏବଂ ଆଇପିଏସ୍ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଅଦଳବଦଳ କରିଥିଲେ ଏବଂ ନୂତନ ଜିଲ୍ଲାରେ ଡିଏମ୍ ଏବଂ ଏସପିଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦେଇଥିଲେ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.