ସାନିଟାରୀ ପ୍ୟାଡ୍ ଏବଂ ଲେନ୍ସ କେସ୍ ରେ ଆରୀୟନ ଖାନ୍ ଲୁଚାଉଥିଲେ ଡ୍ରଗ୍ସ

0

ଅକ୍ଟୋବର ୨ ରେ ଏକ ରେଭ୍ ପାର୍ଟୀରେ କିଙ୍ଗ ଖାଁନ ଙ୍କ ପୁଅ ଆରୀୟନ ଖାନ୍ ଙ୍କ ସମେତ 8 ଜଣଙ୍କୁ ଏନସିବି ଗିରଫ କରିଥିଲା। ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ନାର୍କୋଟିକ୍ସ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବ୍ୟୁରୋ (ଏନସିବି) ଶନିବାର (ଅକ୍ଟୋବର 2) ମୁମ୍ବାଇରେ ଏକ ରେଭ୍ ପାର୍ଟିରୁ  ଆରୀୟନ ଖାନ୍ ଙ୍କ ସମେତ ଉପସ୍ଥିତ ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ବହୁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ଡ୍ରଗ୍ସ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲା। ଏନସିବି ଅଧିକାରୀମାନେ  ମାଲିକାନାରେ ଥିବା କଣ୍ଟାକ୍ଟ ଲେନ୍ସ ଖୋଳରୁ ଡ୍ରଗ୍ସ ଜବତ କରିଥିଲେ | ଏନସିବି ଅନୁଯାୟୀ ଆରୀୟନ ଖାନ୍ ତାଙ୍କ କଣ୍ଟାକ୍ଟ ଲେନ୍ସ ଖୋଳ ମାଧ୍ୟମ ରେ ଡ୍ରଗ୍ସ ନେଉଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ଅକ୍ଟୋବର 3 ରେ ନାର୍କୋଟିକ୍ ଡ୍ରଗ୍ ଏବଂ ସାଇକୋଟ୍ରୋପିକ୍ ପଦାର୍ଥ ଅଧିନିୟମ (NDPS) ର ଚାରିଟି ବିଭାଗ ଅଧୀନରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା। ରବିବାର ଦିନ କୋର୍ଟ ଦ୍ୱାରା  ଆରୀୟନଙ୍କୁ ଅକ୍ଟୋବର 4 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରିମାଣ୍ଡରେ ନିଆଯାଇଛି । ଏନସିବି ଅନୁଯାୟୀ କଣ୍ଟାକ୍ଟ ଲେନ୍ସ ବକ୍ସ ରେ  ଡ୍ରଗ୍ସ ରଖିବା ସ୍ଥାନ ନୁହେଁ |ଏନସିବି ରିପୋର୍ଟ କରିଛି ଯେ ମୁମ୍ବାଇରେ ରେଭ ପାର୍ଟିରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଠାରୁ ଡ୍ରଗ୍ସ ନେଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ପାର୍ଟିରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ସାନିଟାରୀ ପ୍ୟାଡ, ମେଡିସିନ୍ ବାକ୍ସ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜିନିଷରୁ ଡ୍ରଗ୍ସ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। କେତେକ ଉପସ୍ଥିତ ବ୍ୟକ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ସାର୍ଟ କଲାରରେ ଡ୍ରଗ୍ସ ଗୁଡ଼ିକୁ ଲୁଚାଇବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲେ।

ଏଜେନ୍ସି ରେଭ୍ ପାର୍ଟିରୁ ଶାହରୁଖ ଖାଁନ ଙ୍କ ପୁଅ ଆରୀୟନ ଖାନ୍ ଙ୍କ ସମେତ ମୋଟ 8 ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା। 23 ବର୍ଷୀୟ ତାରକା ପିଲା ତାଙ୍କ ଗିରଫଦାରୀର ସ୍ମାରକପତ୍ରରେ ଦସ୍ତଖତ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ମଧ୍ୟ ଏହା ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ଏନସିବି  ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ନିଶା ଦ୍ରବ୍ୟ, ଚେରସ , MDMA ଏବଂ କୋକେନ ସମେତ ଅନେକ ବେଆଇନ ଡ୍ରଗ୍ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.