ଏସିଆ କପ୍ ୨୦୨୨ ସୁପର-୪ ମ୍ୟାଚ୍: ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ଭେଟିବ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ

0

ଓଡ଼ିଆ ନ୍ୟୁଜ୍ (ବ୍ୟୁରୋ): ଏସିଆ କପ୍ ୨୦୨୨ ର ସୁପର ଫୋର୍ ପର୍ୟ୍ୟାୟର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଦଳ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ଭେଟିବ । ଲିଗ୍ ପର୍ୟ୍ୟାୟରେ ମହମ୍ମଦ ନବୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଦଳ ଏକପାଖିଆ ଭାବେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ଏଥି ସହିତ ଅଧିନାୟକ ଦାସୁନ୍ ଶାନାକାଙ୍କ ଆଧାରରେ ଏକ ରୋମାଞ୍ଚକର ମ୍ୟାଚରେ ବାଂଲାଦେଶକୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିବା ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଦଳ ଏଥର କଡ଼ା ମୁକାବିଲା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛି। ଲିଗ୍ ପର୍ୟ୍ୟାୟରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବୋଲରମାନେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଦଳକୁ ମାତ୍ର ୧୦୫ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ରହମାନୁଲ୍ଲା ଗୁରୁବାଜଙ୍କ ଦ୍ରୁତ ବ୍ୟାଟିଂ ସହ ମ୍ୟାଚ ମାତ୍ର ୬୧ ବଲରେ ଜିତିଥିଲା।

ଟି -୨୦ କ୍ରିକେଟରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଏବଂ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ କେବଳ ଦୁଇଥର ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଛନ୍ତି। ଉଭୟ ଦଳ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି। ସ୍ପିନର ରସିଦ ଖାନ ଏବଂ ମୁଜିବ ଉର ରହମାନଙ୍କ ଯୋଡିଙ୍କ ଆଗରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଏଥର ବଞ୍ଚିବାକୁ ପଡିବ। ଉଭୟ ସ୍ପିନର ଅର୍ଥନୈତିକ ବୋଲିଂ ସହ ୱିକେଟ୍ ନେବାରେ ପାରଙ୍ଗମ। ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଟସ୍ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବ ଜ୍ଝ ଏପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ଖେଳାଯାଇଥିବା ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଚାରିଥର ଟାର୍ଗେଟକୁ ଗୋଡ଼ାଇଥିବା ଦଳ ଜିତିଛି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.