ଜନ୍ମାଷ୍ଟମୀ ଅବସରରେ ମଥୁରାର ବାଙ୍କେ ବିହାରୀ ମନ୍ଦିରରେ ଅଘଟଣ: ଦୁଇ ଭକ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଅନେକ ଆହତ

0

ଓଡ଼ିଆ ନ୍ୟୁଜ୍ (ବ୍ୟୁରୋ): କୃଷ୍ଣ ସହର ମଥୁରା-ବୃନ୍ଦାବନର ବିଶ୍ୱ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଠାକୁର ବାଙ୍କେ ବିହାରୀ ମନ୍ଦିରରେ ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଖବର ଅଛି । କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଜନ୍ମାଷ୍ଟମୀର ମଙ୍ଗଲା ଆରତୀ ସମୟରେ ମନ୍ଦିରରେ ଅସମ୍ଭାଳ ଭିଡ଼ ହୋଇଥିଲା, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା। ଦୁଇ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ଅନେକ ଲୋକ ଆହତ ହୋଇଥିବା କୁହାଯାଉଛି। ଆହତମାନଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନା ପଠାଯାଇଛି। ମଥୁରା ଏସ.ପି. ଭିଡ଼ ଯୋଗୁଁ ଲୋକଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ବିଗିଡି ଯାଇଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ଜଣେ ମହିଳା ଏବଂ ପୁରୁଷ ଭକ୍ତଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ଏବଂ ଅନେକ ଲୋକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି।

ମଙ୍ଗଳା ଆରତୀ ହେଉଛି ସକାଳର ପ୍ରଥମ ଆରତୀ, ଯାହା ପ୍ରାୟ ୩-୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ କରାଯାଇଥାଏ । ଗତକାଲି ଠାରୁ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଭକ୍ତ ମନ୍ଦିରରେ ଦର୍ଶନ ପାଇବାକୁ ଯାଉଥିଲେ। ମଙ୍ଗଳା ଆରତୀ ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ମନ୍ଦିରରେ ବହୁତ ଭିଡ଼ ଜମିଥିଲା। ଇତି ମଧ୍ୟରେ ହଠାତ୍ ଷ୍ଟାମ୍ପଡେଡ୍ ପ୍ରସଙ୍ଗ ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି।

୮୪ କୋସରେ ଅବସ୍ଥିତ ସମସ୍ତ ମନ୍ଦିରରେ ବହୁତ ଭିଡ଼ ଅଛି ।

ସର୍ବଦା ଦେଶ ତଥା ବିଦେଶରୁ ଭକ୍ତଙ୍କ ସମାବେଶ ହେଉଛି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରର ବାଙ୍କେ ବିହାରୀ ମନ୍ଦିରରେ, କିନ୍ତୁ ଜନମାଷ୍ଟମୀ ଅବସରରେ ଭିଡ଼ ବଢିଥାଏ। ଯଦିଓ ଜନ୍ମାଷ୍ଟମୀ ଉପରେ, ମଥୁରାର ୮୪ କୋସରେ ଅବସ୍ଥିତ ସମସ୍ତ ମନ୍ଦିରରେ ଭିଡ଼ ଜମିଛି, କିନ୍ତୁ ଦିନର ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ବାଙ୍କେ ବିହାରୀ ମନ୍ଦିରରେ ଏହା ଭକ୍ତଙ୍କ ସହିତ ଭରପୂର ନୁହେଁ।

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.