ବଢିପାରେ ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସଭାପତି ଜେପି ନଡ୍ଡାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ

0

ଓଡ଼ିଆ ନ୍ୟୁଜ୍ (ବ୍ୟୁରୋ): ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି (ବିଜେପି) ର ଦୁଇ ଦିନିଆ ଜାତୀୟ କାର୍ୟ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ ଜାନୁଆରୀ ୧୬-୧୭ ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ଏବଂ ଏହା ଦଳର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସଭାପତି ଜେପି ନଡାଙ୍କ କାର୍ୟ୍ୟକାଳ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଅନୁମୋଦନ ଦେଇପାରେ। ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିଦେଉଛୁ ଯେ ୨୦୧୯ ରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ଜେପି ନଡାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ବିଜେପି ସଂଗଠନ କିପରି କାର୍ୟ୍ୟ କରିଛି ଏବଂ ରାଜ୍ୟରେ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିବାରେ ବିଜେପି କିପରି ସଫଳ ହୋଇଛି, ସେହି ଦଳ ତାଙ୍କୁ ୨୦୨୪ ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ବୃଦ୍ଧି କରିଛି। ଜାତୀୟ ସଭାପତି ଭାବରେ। କିନ୍ତୁ କମାଣ୍ଡ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିପାରିବେ ଜ୍ଝ

ଏଥି ସହିତ, ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ଦଳର ମୁଖ୍ୟ ସାଂଗଠନିକ ସଂସ୍ଥାର ବୈଠକରେ ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟର ଆଗାମୀ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ରଣନୀତି ବିଚାର କରାଯିବ। ଏହା ସହିତ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ହେବାକୁ ଥିବା ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତିର ସମୀକ୍ଷା କରାଯିବ। ଏହି ବୈଠକରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ, କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ଦେଶର ବରିଷ୍ଠ ନେତାମାନେ ଯୋଗଦେବେ।

ନାଡାଙ୍କ କାର୍ୟ୍ୟକାଳ ଜାନୁଆରୀ ୨୦ ରେ ଶେଷ ହେବ ଜ୍ଝ
ଦଳର ମୁଖ୍ୟ ଭାବରେ ନାଡଡାଙ୍କ ତିନି ବର୍ଷର କାର୍ୟ୍ୟକାଳ ଚଳିତ ମାସ ଶେଷରେ ଜାନୁୟାରୀ ୨୦ ରେ ଶେଷ ହେବ ଏବଂ ଆସନ୍ତା ନିର୍ବାଚନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ତାଙ୍କ କାର୍ୟ୍ୟକାଳ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇପାରେ ବୋଲି ସମସ୍ତ ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ନାଡଡାଙ୍କ କାର୍ୟ୍ୟକାଳ ୨୦୨୪ ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ବଢିପାରେ। ଏହା ପରେ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପରେ ବିଜେପି ସଭାପତି ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

ଅମିତ ଶାହାଙ୍କ କାର୍ୟ୍ୟକାଳ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଥିଲା
ନିକଟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଦଳର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ରରେ ବିଜେପି ସରକାରଙ୍କ କାର୍ୟ୍ୟକାରିତା ମଧ୍ୟ ଏହି ବୈଠକରେ ଆକଳନ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଆଗାମୀ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଏବଂ ୨୦୨୪ ରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏହି ବଠକରେ ସାଂଗଠନିକ ନିର୍ବାଚନକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇପାରେ। ସୂଚନାନୁସାରେ, ଏପ୍ରିଲ୍-ମେ ୨୦୨୪ ରେ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ସମାପ୍ତ ହେବା ପରେ ଦଳରେ ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇପାରେ। ନଡାଙ୍କ ପୂର୍ବ ତଥା କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ମଧ୍ୟ ୨୦୧୯ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଦଳର ପ୍ରସ୍ତୁତିର ନେତୃତ୍ୱ ନେବାକୁ ଏକ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ପାଇଛନ୍ତି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.