ଦିଲ୍ଲୀ ଆସନ ଉପରେ କେସିଆରର ନଜର

0

ଓଡ଼ିଆ ନ୍ୟୁଜ୍(ବ୍ୟୁରୋ): ଆଜି ତେଲେଙ୍ଗାନାର କାମାମରେ ଏକ ବଡ ରାଲି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଏହି ରାଲିରେ ୪ଟି ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ। ଏହି ସମୟରେ ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବ ମଧ୍ୟ ସେଠାରେ ରହିବେ। ତେଲେଙ୍ଗାନା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେସିଆର ବର୍ତ୍ତମାନ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜନୀତିରେ ନଜର ରଖିଛନ୍ତି। ଆଜିର ରାଲି ମାଧ୍ୟମରେ ବିରୋଧୀ ଦଳମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ଶକ୍ତି ଅନୁଭବ କରିବାକୁ ସେ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ତେଲେଙ୍ଗାନା ମଡେଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ତା’ପରେ ସେହି ଆଧାରରେ ସେମାନେ ୨୦୨୪ ଯୋଜନା କାର୍ୟ୍ୟକାରୀ କରିବେ ଜ୍ଝ ଏହି ସମାବେଶ ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପ୍ରସ୍ତୁତି କରାଯାଇଛି। ହାଇଦ୍ରାବାଦଠାରୁ ପ୍ରାୟ ୨୦୦ କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ଥିବା କାମାମରେ ଏହି ରାଲିର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଛି। ପ୍ରାୟ ୫ ଲକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କ ଭିଡ଼ ଏଥିରେ ଏକାଠି ହେବ ବୋଲି ଦଳ ଆଶା କରିଛି।

ଏହି ସମାବେଶରେ ୪ ଟି ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗଦେବେ
ଦକ୍ଷିଣରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ପଦଯାତ୍ରା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ ହୋଇଛି। କେକେଆର ପାର୍ଟି ବିଆରଏସ ଆଜି ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ଏକ ବଡ ରାଲି କରିବାକୁ ଯାଉଛି। ଏହି ରାଲି ମାଧ୍ୟମରେ କେସିଆର ନିଜର ଶକ୍ତି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ ଅନେକ ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଡକାଯାଇଛି। କେସିଆର ଏହି ରାଲିରେ ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ, ପଞ୍ଜାବର ମୁଖ୍ୟ ଭାଗବତ ମନ, କେରଳର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପି ବିଜୟ, ପୂର୍ବତନ ୟୁପି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ମୁଖ୍ୟ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବ ଏବଂ ଭାରତର ବରିଷ୍ଠ କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ ପାର୍ଟି ନେତା ଡି ରାଜ ଯୋଗଦେବେ।

କାମାମରେ ଏକାଠି ହୋଇଥିବା ନେତାମାନେ ଭାରତ ଯୋଡା ଯାତ୍ରାରେ ଜଡିତ ନଥିଲେ
ଆସନ୍ତୁ ଜଣାଇବା ଯେ କେଜ୍ରିୱାଲ ଏବଂ ଭଗବନ୍ତ ମନ ସେହି ନେତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନଙ୍କୁ କେ.ଆର.ସି ତାଙ୍କ ଶକ୍ତି ପ୍ରଦର୍ଶନରେ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଭାରତ ଯୋଡ଼ାରେ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରିନାହାଁନ୍ତି। ଅଖିଳେଶ ଯାଦବଙ୍କୁ ରାହୁଲ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରିଥିବାବେଳେ ଅଖିଳେଶ ଏଥିରେ ଯୋଗ ଦେଉ ନାହାଁନ୍ତି। ଆଜି ଆଜି ଅଖିଳେଶ କାମାମରେ କେସିଆର ସହିତ ଏହି ରାଲିରେ ଯୋଗ ଦେଉଛନ୍ତି। ତେଲେଙ୍ଗାନାର ରାଜଧାନୀ ହାଇଦ୍ରାବାଦଠାରୁ ପ୍ରାୟ ୨୦୦ କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ଥିବା କାମାମରେ ଆଜି ବିରୋଧୀଦଳର ନେତାଙ୍କ ସମାବେଶ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ତେଲେଙ୍ଗାନା ରାଷ୍ଟ୍ରିୟ ସମିତିରୁ ଭରତ ରାଷ୍ଟ୍ର ସମିତି ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ଦଳର ନାମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବା ପରେ ଏହା କେସିଆରର ପ୍ରଥମ ପ୍ରମୁଖ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଏବଂ ଏହାର ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ କ ଗ୍ଦଗ୍ଧକ୍ଟଦ୍ଭର ଣସି ପଥର ଖୋଲାଯାଇ ନାହିଁ।

କେସିଆର ତାଙ୍କର ଜାତୀୟ ଖେଳ ଯୋଜନା ପ୍ରକାଶ କରିପାରିବ
ଏହି ରାଲି ମାଧ୍ୟମରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେସିଆରଙ୍କର ଦୁଇଟି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଏକାସାଙ୍ଗରେ ପୂରଣ ହେବ। ପ୍ରଥମତ, କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ରାଜନୀତିରେ ବିକଳ୍ପ ରାଜନୀତିରେ ବିଆରଏସକୁ ଦୃଢ କରିବା ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟରେ ଆସନ୍ତା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଦଳର ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିବା ଜ୍ଝ କେସିଆର ଏବେବି ଉଭୟ ଦଳ, କଂଗ୍ରେସ ଏବଂ ବିଜେପି ଠାରୁ ଦୂରତା ବଜାୟ ରଖିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଉଛି ଯେ ଏହି ରାଲିରେ ଶକ୍ତି ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହିତ କେସିଆର ତାଙ୍କ ଜାତୀୟ ଖେଳ ଯୋଜନାକୁ ପ୍ରକାଶ କରିପାରିବ। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଯେ ଆଜି କାମାମ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ କେସିଆର ସମସ୍ତ ନେତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନର ପ୍ରକଳ୍ପ ଯାଦ୍ରି ମନ୍ଦିରକୁ ନେଇଯିବ। ଏଠାରେ ଭଗବାନ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ନରିଷମା ସ୍ୱାମୀ ମନ୍ଦିର ଅଛି ଜ୍ଝ କେସିଆର ପ୍ରାୟ ୧୨୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ଯାଦ୍ରି ମନ୍ଦିରର ନବୀକରଣ କରିଛି। ବିଜେପି ଏହାକୁ କେସିଆରର ଏକ ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର ବୋଲି କହିଛି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.