ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଘୃଣା କରି କଂଗ୍ରେସ ଅନ୍ଧ ହୋଇଛି:ବିଜେପି

0

ଓଡ଼ିଆ ନ୍ୟୁଜ୍(ବ୍ୟୁରୋ): ଉଜବେକିସ୍ତାନରେ କାଶ ସିରପ ଯୋଗୁଁ ୧୮ ଜଣ ଶିଶୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ଭାରତରେ ରାଜନୀତି ତୀବ୍ର ହୋଇଛି। କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଜୟରାମ ରମେଶ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଅପମାନିତ କରିଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଜେପି ନେତା ଅମିତ ମାଲଭିଆ ଏହାର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ଉପରେ ଘୋର ଆକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗାମ୍ବିଆରେ ପିଲାମାନଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଭାରତରେ ତିଆରି କାଶ ସିରପ ଖାଇବା ସହିତ କୌଣସି ସମ୍ପର୍କ ନାହିଁ।

ଅମିତ ମଲାଭିଆ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ଉଭୟ ଗାମ୍ବିଆ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଏବଂ ଡିସିଜିଏ ଦ୍ୱାରା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି ଯେ ଭାରତୀୟ କାଶ ସିରପ ଏହା ପଛରେ ନାହିଁ। ଏହା ପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଘୃଣା କରୁଥିବା କଂଗ୍ରେସ ଭାରତର ଉଦ୍ୟୋଗକୁ ପରିହାସ କରୁଛି। ସେ ଏହାକୁ ଲଜ୍ଜାଜନକ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।
ବାସ୍ତବରେ, ଜାମରାମ ରମେଶ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ମେଡ୍ ଇନ୍ ଇଣ୍ଡିଆ କାଶ ସିରପ ମାରାତ୍ମକ ମନେହୁଏ। ପୂର୍ବରୁ ଗାମ୍ବିଆରେ ୭୦ ପିଲାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ୧୮ ଜଣ ଶିଶୁ ଉଜବେକିସ୍ତାନରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଛନ୍ତି। କେନ୍ଦ୍ରରେ ଏକ ଜିବନ ନେଇ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୋଦୀ ସରକାର ଭାରତ ବିଷୟରେ ଗର୍ବ କରିବା ବନ୍ଦ କରି କଠୋର କାର୍ୟ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଉଚିତ୍।

Leave A Reply

Your email address will not be published.