ଗତକାଲି ଆପରେ ମିଶିଥିଲେ କଂଗ୍ରେସ କାଉନସିିଲର, ଆଜି ପୁଣି କଂଗ୍ରେସକୁ ଫେରିଲେ

0

ଓଡ଼ିଆ ନ୍ୟୁଜ୍ (ବ୍ୟୁରୋ): ଦିଲ୍ଲୀରେ ଏମସିଡି ଫଳାଫଳ ବାହାରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ହାଇ ଭୋଲଟେଜ ଡ୍ରାମା ଜାରି ରହିଛି। କଂଗ୍ରେସରୁ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିକୁ ଯାଇଥିବା କାଉନସିଲରମାନେ କିଛି ଘଣ୍ଟା ପରେ ଘରକୁ ଫେରିଥିଲେ। ଦିଲ୍ଲୀ କଂଗ୍ରେସ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ଅଲି ମେହେନ୍ଦୀ ଉଭୟ କାଉନସିଲରଙ୍କ ସହ ଫେରିଥିଲେ। ଏଥିପାଇଁ ସେ କ୍ଷମା ମାଗିଛନ୍ତି।

କଂଗ୍ରେସର ଦିଲ୍ଲୀ ୟୁନିଟର ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ଅଲି ମେହେଡି ଶୁକ୍ରବାର (ଡିସେମ୍ବର ୦୯) ଦିନ କାଉନସିଲର ସାବିଲା ବେଗମ୍ ଏବଂ କାଉନସିଲର ନାଜିଆ ଖଟୁନ୍ଙ୍କ ସହ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହା ସହିତ, ଏମସିଡି ରେ ଆପ୍ କାଉନସିଲରଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୩୬ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଲା ଜ୍ଝ କଂଗ୍ରେସ ପାଇଁ ଏହା ଏକ ବଡ ଝଟକା ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଇଥିଲା। ତେବେ କିଛି ଘଣ୍ଟା ପରେ ସେ ଘରକୁ ଫେରିଥିଲେ।

ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟୀରେ କାହିଁକି ଯୋଗଦାନ କଲେ?
ଅଲି ମେହେଡି କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ତାଙ୍କ ଅଞ୍ଚଳରେ ବିକାଶ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେଣୁ ଆପ୍ ରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ମେହେଡି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ବିକାଶ କାର୍ୟ୍ୟ ଦେଖିବା ପରେ ଆମେ ଆପ୍ ରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛୁ। ଆମେ ଆମ ଅଞ୍ଚଳରେ ବିକାଶ ଚାହୁଁଛୁ ଜ୍ଝ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁସ୍ତାଫାବାଦ ମୋର ଘର ଏବଂ ବାପା ଏଠାରୁ ଦୁଇଥର ବିଧାୟକ ଥିଲେ। ତାଙ୍କ କାର୍ୟ୍ୟକାଳ ମଧ୍ୟରେ, ଆମେ ଆମର ୱାର୍ଡ ପାଇଁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିଥିଲୁ, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ କାର୍ୟ୍ୟକାଳ ଶେଷ ହେବା ପରେ ମୁସ୍ତାଫାବାଦରେ ବିକାଶ କାର୍ୟ୍ୟର ଗତି ମନ୍ଥର ହୋଇଗଲା।

କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କ ଆବେଦନ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭାବିତ!
ଏମସିଡି ଜିତିବା ପରେ କେଜ୍ରିୱାଲ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକାଠି କାମ କରିବାକୁ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ। କେଜ୍ରିୱାଲ କହିଥିଲେ, ‘ଆମକୁ ଏକାଠି କାମ କରିବାକୁ ପଡିବ। ମୁଁ ଆଜି ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତ ରାଜନୀତିକୁ ନିବେଦନ କରୁଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଏକାଠି କାମ କରିବାକୁ ପଡିବ ଜ୍ଝ ମୁଁ ସମସ୍ତଙ୍କ ସହଯୋଗ ଚାହୁଁଛି ଜ୍ଝ ମୁଁ ସମସ୍ତ କର୍ପୋରେଟରଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ ଦଳର କର୍ପୋରେଟର ନୁହଁନ୍ତି, ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ ଦିଲ୍ଲୀର କର୍ପୋରେଟର ଅଟନ୍ତି ଜ୍ଝ ଏବେ ଆମେ ଏକାଠି ଦିଲ୍ଲୀ ଠିକ୍ କରିବୁ ଜ୍ଝ ଆଜି ପରେ, ମୁଁ ସହଯୋଗ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ପକ୍ଷଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରୁଛି ଜ୍ଝ

କିଛି ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ତୁମେ କିପରି ଘରକୁ ଫେରିଲ?
ଯେତେବେଳେ ଅଲି ମେହେଡି ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ଅଞ୍ଚଳର ଲୋକମାନେ ବିରୋଧ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ସେହି ଅଞ୍ଚଳର ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଖି ସେ ନିଜ ପୁରୁଣା ପାର୍ଟିକୁ ଫେରି ଆସିଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣା ପାଇଁ ଅଲି ମେହେଡି ହାତ ବାନ୍ଧି କ୍ଷମା ମାଗିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଜଣେ ଶ୍ରମିକ, ମୁଁ ଜଣେ ଶ୍ରମିକ ଏବଂ ସେପରି ଜାରି ରଖିବି। ସେ ତାଙ୍କର ଉଭୟ କାଉନସିଲରଙ୍କୁ କଂଗ୍ରେସ ଦଳରେ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ କରିଥିଲେ। ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ ଯେ ଏମସିଡି ନିର୍ବାଚନରେ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ପୂର୍ବ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ତୁଳନାରେ କମ୍ ଭୋଟ୍ ପାଇଥିଲେ। ବିଶ୍ଳେଷକମାନେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ଏଥର ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ମୁସଲମାନ କଂଗ୍ରେସକୁ ଫେରିଛନ୍ତି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.