ଭାରତ ପାଇଁ ଶସ୍ତା କାର ତିଆରି କରିବେ ଏଲନ ମସ୍କ

0

ଓଡ଼ିଆ ନ୍ୟୁଜ୍ (ବ୍ୟୁରୋ): ଇଣ୍ଡୋନେସିଆର ବାଲିରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଜି -୨୦ ଶିଖର ସମ୍ମିଳନୀରେ କାର କମ୍ପାନୀ ଟେସଲା ଏବଂ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଟ୍ୱିଟରର ମାଲିକ ଏଲୋନ୍ ମସ୍କ ଏକ ବ୍ୟବସାୟ ଫୋରମ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ପଚରାଯାଇଥିଲା ଯେ ଭାରତ ଏବଂ ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ ପରି ବିକାଶଶୀଳ ଦେଶକୁ ସ୍ୱଳ୍ପ ମୂଲ୍ୟର ବୈଦ୍ୟୁତିକ କାର ଆଣିବା ଉପରେ ତାଙ୍କର ଆଭିମୁଖ୍ୟ କ’ଣ? ଏହି ମସ୍କକୁ କହିଛନ୍ତି, ଆମେ ବିଶ୍ୱାସ କରୁ ଯେ ଶସ୍ତା ଯାନ ତିଆରି କରାଯିବା ଉଚିତ ଏବଂ ଆମେ ଏହା ପାଇଁ କିଛି କରିବୁ।

ମସ୍କ ଟ୍ୱିଟର ଅଧିଗ୍ରହଣ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ। ସେ ଟ୍ୱିଟର ଭିଡିଓଗୁଡିକର ଲମ୍ବ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରିବା ସହ ବିଷୟବସ୍ତୁର ନିର୍ମାତାମାନଙ୍କ ସହ ରାଜସ୍ୱ ବାଣ୍ଟିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଥିଲେ। ତେବେ ସେ ଅଧିକ ବିବରଣୀ ଦେଇ ନାହାଁନ୍ତି।

ଏଲୋନ୍ ମସ୍କ ହେବା ସହଜ ନୁହେଁ ।
ଟ୍ୱିଟରର ନୂତନ ମାଲିକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏଲୋନ୍ ମସ୍କ ହେବା ସହଜ ନୁହେଁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଇଚ୍ଛାକୁ ସାକାର କରିବା ପାଇଁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଆବଶ୍ୟକ । ଉଦ୍ୟୋଗୀ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସେମାନଙ୍କର ସଫଳତାକୁ ଅନୁକରଣ କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛା କରୁଥିବା ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ଏହା ଏହି ବାର୍ତ୍ତା ଦେଇଛି । ଆପଣ ଯାହା ଚାହୁଁଛନ୍ତି ସେଥିପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। କେତେ ଲୋକ ମୋ ପରି ହେବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ମୁଁ ଜାଣେ ନାହିଁ । ମୁଁ ନିଜେ ବହୁତ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରେ ।

ମସ୍କ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କୁ କ୍ଷମା ମାଗୁଛି
ଟୁଇଟରକୁ ମନ୍ଥର କରିଥିବାରୁ ଏଲୋନ୍ ମସ୍କ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କୁ କ୍ଷମା ମାଗିଛନ୍ତି। ଟୁଇଟରରେ ସେ କହିଛନ୍ତି, ଅନେକ ଦେଶରେ ଟୁଇଟର ଅତ୍ୟନ୍ତ ମନ୍ଥର ହୋଇଥିବାରୁ ମୁଁ କ୍ଷମା ପ୍ରାର୍ଥନା କରୁଛି । ବୈଷୟିକ କାରଣରୁ ଏହି ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇଛି । ଅନେକ ନକଲି ପ୍ରୋଫାଇଲର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ସେ ଏକ ନୂତନ ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ ଆଣିବାକୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଛନ୍ତି ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.