ଏଣିକି ବିନା ଇଣ୍ଟରନେଟରେ ଚାଲିବ Gmail

0

ଓଡ଼ିଆ ନ୍ୟୁଜ୍ (ବ୍ୟୁରୋ): Gmail ହେଉଛି ଏକ ଲୋକପ୍ରିୟ ମେଲ୍ ସେବା, ଏବଂ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ୧.୮ ବିଲିୟନ ଉପଭୋକ୍ତା ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି । ୭୫% ଲୋକ ମୋବାଇଲ୍ ଡିଭାଇସରେ Gmail ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି । ଗୁଗୁଲ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଫଲାଇନରେ ମଧ୍ୟ Gmail ବ୍ୟବହାର କରିବାର ସୁବିଧା ଆରମ୍ଭ କରିଛି । କାଲିଫର୍ନିଆ ସ୍ଥିତ ଟେକ୍ ଜଏଣ୍ଟ୍ ମାଉଣ୍ଟେନ୍ ଭ୍ୟୁ ଅନୁଯାୟୀ, ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ସହିତ ସଂଯୁକ୍ତ ନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କର Gmail ବାର୍ତ୍ତା ପଢିପାରିବେ, ପ୍ରତିକ୍ରିୟା କରିପାରିବେ ଏବଂ ସନ୍ଧାନ କରିପାରିବେ । ଗୁଗୁଲର Gmailର ଏହି ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ ବହୁତ ଭଲ ହେବାକୁ ଯାଉଛି, ବିଶେଷତଃ ଏହା କମ୍ ସଂଯୋଗ କିମ୍ବା ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ନଥିବା ସ୍ଥାନଗୁଡିକରେ ସମସ୍ୟାକୁ ସହଜ କରିବ ।

ଷ୍ଟେପ୍ ୧- ସର୍ବପ୍ରଥମେ Mail.google.com କୁ ଯାଆନ୍ତୁ । ଗୁଗଲ୍ କହିଛି ଯେ Gmail ଅଫଲାଇନ୍ କେବଳ ଗୁଗୁଲ୍ କ୍ରୋମ୍ ରେ କାମ କରିବ, ଏବଂ ଯଦି ତୁମେ ଷ୍ଟାଣ୍ଡାର୍ଡ ମୋଡ୍ ରେ ବ୍ରାଉଜିଂ କରିବ, ଇନକୋନିଟୋ ମୋଡ୍ ନୁହେଁ ।

ଷ୍ଟେପ୍ ୨- ଥରେ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ଇନବକ୍ସରେ ଥଲେ, ସେଟିଂ ସମୂହ କିମ୍ବା କାଉଗ୍ୱେଲ୍ ବଟନ୍ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ ।

ଷ୍ଟେପ୍ ୩- ‘ସମସ୍ତ ସେଟିଂସମୂହ ଦେଖନ୍ତୁ’ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ ।

ଷ୍ଟେପ୍ ୪- ଆପଣ ପୃଷ୍ଠାରେ ଥଲେ, ‘ଅଫଲାଇନ୍’ ଟ୍ୟାବ୍ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ ।

ଷ୍ଟେପ୍ ୫- ‘ଅଫଲାଇନ୍ ମେଲ୍ ସକ୍ଷମ’ ଚେକ୍ ବକ୍ସରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ । ଚେକ୍ ବକ୍ସରେ କ୍ଲିକ୍ କରିବା ମାତ୍ରେ Gmail ନୂତନ ସେଟିଙ୍ଗ୍ ଦେଖାଇବ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.