ଗୁଜୁରାଟ ନିର୍ବାଚନ: ୩୯ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାଁ ଘୋଷଣା କଲା କଂଗ୍ରେସ

0

ଓଡ଼ିଆ ନ୍ୟୁଜ୍ (ବ୍ୟୁରୋ): ରବିବାର ଦିନ ଗୁଜୁରାଟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ୩୯ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଦୁଇଟି ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରିଛି କଂଗ୍ରେସ। ଦଳ ଭଦ୍ଗାମ ଆସନରୁ ଜିଗ୍ନେଶ ମେଭାନୀଙ୍କୁ ମୈଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଛି । ପ୍ରଥମ ୬ ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପଞ୍ଚମ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି, ଯେଉଁଥିରେ ମନହର ପଟେଲଙ୍କ ନାମ ରହିଛି, ଯିଏକି ରମେଶ ମେରଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ବାଟୋଡରୁ ଟିକେଟ ପାଇଛନ୍ତି। ପରେ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଦଳ ଅନ୍ୟ ୩୩ ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲା।

କଂଗ୍ରେସ ଏପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ୧୪୨ ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରିଛି। ପଞ୍ଚମ ତାଲିକା ଅନୁଯାୟୀ, ମୋର୍ବିରୁ ଜୟନ୍ତୀ ଜେରାଜଭାଇ ପଟେଲ, ଜାମନଗର ଗ୍ରାମରୁ ଜୀଭନ୍ କୁମ୍ବର୍ବାଡିଆ, ଧରଙ୍ଗଧରରୁ ଛତ୍ରସିଂହ ଗୁଞ୍ଜରିଆ, ରାଜକୋଟ ପଶ୍ଚିମରୁ ମାନସୁଖଭାଇ କାଲାରିଆ ଏବଂ ଗରିଆଧରରୁ ଦିବ୍ୟଶ ଚାଭଡାଙ୍କୁ ଟିକେଟ ଦିଆଯାଇଛି।

ପ୍ରଥମ ତାଲିକା ୪ ନଭେମ୍ବରରେ ଆସିଥିଲା ଜ୍ଝ
ଷଷ୍ଠ ତାଲିକାରେ ଦଳ ଭଦମ (ଏସସି) ରୁ ମେଭାନୀ, ମାନସରୁ ଠାକୁର ମୋହନସିଂହ, କାଲୋଲରୁ ବାଲେଦାଜୀ ଠାକୁର, ଜମାଲପୁର-ଖଡିଆରୁ ଇମ୍ରାନ ଖେଡାୱାଲା, ଅଙ୍କଲାଭରୁ ଅମିତ ଚାଭଡା ଏବଂ ବାଲ କିଶନଙ୍କୁ ପଟେଲଙ୍କୁ ଟିକେଟ ଦିଆଯାଇଛି। ୪୩ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରି କଂଗ୍ରେସ ଏହାର ପ୍ରଥମ ତାଲିକା ୪ ନଭେମ୍ବରରେ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲା। ଏହା ପରେ, ନଭେମ୍ବର ୧୦ ରେ, ୪୬ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ଜ୍ଝ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ୭ ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ତୃତୀୟ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା, ଯେଉଁଥିରେ ପୂର୍ବରୁ ଘୋଷିତ ହୋଇଥିବା ଜଣେ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଥିଲା। ଶନିବାର ନଅ ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଚତୁର୍ଥ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

ଦୁଇଟି ପର୍ୟ୍ୟାୟରେ ନିର୍ବାଚନ ହେବ
ନିର୍ବାଚନ ଲଢେଇରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଘର ଗୁଜରାଟରେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି (ବିଜେପି) କୁ କ୍ଷମତାରୁ ହଟାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି। ଦୁଇ ଦଶନ୍ଧିରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଧରି ରାଜ୍ୟରେ ବିଜେପି କ୍ଷମତାରେ ଅଛି। ଗୁଜୁରାଟରେ ୧୮୨ ବିଧାନସଭା ଆସନ ପାଇଁ ମତଦାନ ଡିସେମ୍ବର ୧ ଏବଂ ୫ ରେ ଦୁଇଟି ପର୍ୟ୍ୟାୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ଜ୍ଝ ଭୋଟ୍ ଗଣନା ଡିସେମ୍ବର ୮ ରେ ହେବ ଜ୍ଝ

Leave A Reply

Your email address will not be published.