ଗୁଜୁରାଟ ନିର୍ବାଚନ: କଂଗ୍ରେସକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ଏପରି କହିଲେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପଟେଲ?

0

ଓଡ଼ିଆ ନ୍ୟୁଜ୍ (ବ୍ୟୁରୋ): ଗୁଜୁରାଟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛନ୍ତି। ସେହି ସମସ୍ତ ଦଳ ଗୁଜୁରାଟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ନିଜର ବିଜୟ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି। ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିବା ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପଟେଲ ମଧ୍ୟ ଠିକ୍ ସେହିପରି କରିଛନ୍ତି। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ କେବଳ ୨୭ ବର୍ଷ ଧରି କ୍ଷମତାରେ ଥିବା ବିଜେପି ନିର୍ବାଚନରେ ଜିତିବ। ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପଟେଲ ପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସର ସଦସ୍ୟ ଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ୨୭ ଜୁନ୍ ରେ କଂଗ୍ରେସ ଛାଡି ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଡଙ୍କେଙ୍କ ଆଘାତକୁ ନେଇ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପଟେଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିରାମଗାମର ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଭୋଟ୍ ଦେବେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ନୂତନ ରାଜନୈତିକ ପରାମର୍ଶଦାତା ଆସନ୍ତା ନିର୍ବାଚନରେ ୧୮୨ ଟି ସିଟ୍ ମଧ୍ୟରୁ ୧୫୦ ରୁ ଅଧିକ ପାଇବେ।

ପଟେଲ ବିରାମଗାମରୁ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବେ
୨୯ ବର୍ଷୀୟ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପଟେଲ କଂଗ୍ରେସ ତରଫରୁ ୨୦୧୨ ଏବଂ ୨୦୧୭ ରେ ପଟିଦାର ନେତା ଭାବରେ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରୁ ନିର୍ବାଚନରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ। ଅହମ୍ମଦାବାଦ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ପୁନର୍ବାର କ୍ଷମତା ହାସଲ କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଶାସକ ବିଜେପି ପାଟିଦାର ଅଞ୍ଚଳରୁ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପଟେଲଙ୍କୁ ଫିଲ୍ଡିଂ କରିଛି। ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପଟେଲ ହେଉଛନ୍ତି ବିଜେପିର ଦ୍ୱିତୀୟ ପୂର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଯିଏକି ଦଳ ଦ୍ୱାରା ଟିକେଟ୍ ପାଇଛନ୍ତି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ବିଜେପିର କଂଗ୍ରେସର ପୂର୍ବତନ ନେତା ତେଜଶ୍ରୀ ପଟେଲଙ୍କୁ ବିଜେପି ଟିକେଟ ଦେଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ସେ ନିର୍ବାଚନରେ ଜିତିପାରିନଥିଲେ। ପଟେଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ବିଜେପି ଦେଇଥିବା ଦାୟିତ୍ୱ ପାଇଁ କାର୍ୟ୍ୟ କରିବେ ଏବଂ ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ସାଙ୍ଗରେ ନେଇ ବିରାମଗାମରୁ ଜିତିବେ।

ଆପ, ଗୁଜୁରାଟର ସଭ୍ୟତା, ସଂସ୍କୃତି ବିରୋଧରେ କଂଗ୍ରେସ
ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପଟେଲ ଉଭୟ କଂଗ୍ରେସ ଏବଂ ଏଏପିକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଉଭୟ ଦଳ ଗୁଜରାଟର ସଭ୍ୟତା ଏବଂ ସଂସ୍କୃତିର ବିରୋଧୀ। ଗୁଜୁରାଟୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଉଭୟ ଠିକ୍ ନୁହେଁ। ସେଥିପାଇଁ ଗୁଜୁରାଟର ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଆଦୌ ପସନ୍ଦ କରିବେ ନାହିଁ। ମାଗଣା ବିଦ୍ୟୁତ ଦେବା ପାଇଁ ସେମାନେ ଆପକୁ ମଧ୍ୟ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି ଜ୍ଝ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆପ୍ ଏହି ବ୍ୟାଟିଂକୁ ନିଜେ ବିଜେପିରୁ କପି କରିଛି। ଆପଣ ଗୁଜୁରାଟର ଲୋକଙ୍କୁ ମାଗଣା ବିଦ୍ୟୁତ ଦେବେ କି? ଏଠାରେ ସରକାର ପୂର୍ବରୁ ଲୋକଙ୍କୁ ମାଗଣା ବିଦ୍ୟୁତ ଯୋଗାଉଛନ୍ତି କାରଣ ଗୁଜରାଟର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଘରେ ସୌର ପ୍ୟାନେଲ ଅଛି

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.