ଗୁଜୁରାଟ ନିର୍ବାଚନ: ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ୩ ଘଣ୍ଟା ରୋଡ ସୋ’ କରିବେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ

0

ଓଡ଼ିଆ ନ୍ୟୁଜ୍ (ବ୍ୟୁରୋ): ଗୁଜୁରାଟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନର ପ୍ରଥମ ପର୍ୟ୍ୟାୟ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ଶେଷ ହୋଇଛି, କିନ୍ତୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ୟ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଅଭିଯାନ ଜୋରସୋରରେ ଚାଲିଛି। ଗୁରୁବାର (ଡିସେମ୍ବର ୨)) ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ଏକ ବଡ ରୋଡ୍ ସୋ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଏହି ରୋଡ୍ ସୋ ୩ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଚାଲିବ ଏବଂ ପ୍ରାୟ ୨୮ କିଲୋମିଟର ଲମ୍ବ ହେବ ଜ୍ଝ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ଏହି ରୋଡ୍ ସୋ ଅପରାହ୍ନ ୩:୩୦ ରୁ ୬:୩୦ ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ ଏବଂ ଅହମ୍ମଦାବାଦର ପାଞ୍ଚଟି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ଦେଇ ଗତି କରିବ ଜ୍ଝ

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଅନେକ ସାଧାରଣ ସଭାକୁ ମଧ୍ୟ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବେ। ଉତ୍ତର ଗୁଜୁରାଟର ପଞ୍ଚମାହଲ ଜିଲ୍ଲାର କାଲୋଲରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆରମ୍ଭ କରିବେ। ତାଙ୍କର ସାଧାରଣ ସଭାର ସ୍ଥାନ ଭେଜଲପୁର ଗ୍ରାମରେ ଅଛି ଜ୍ଝ ଦ୍ୱିତୀୟ ସାଧାରଣ ସଭା ଛୋଟା ଉଦେପୁରର ବୋଡେଲି ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଅପରାହ୍ନରେ ସାବରକାନ୍ତ ଜିଲ୍ଲାର ହିମାତ୍ନଗରରେ ତୃତୀୟ ସାଧାରଣ ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

ପ୍ରଥମ ପର୍ୟ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ
ପ୍ରଥମ ପର୍ୟ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ମଧ୍ୟ ଗୁରୁବାର ଗୁଜୁରାଟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ପ୍ରଥମ ପର୍ୟ୍ୟାୟରେ ଗୁଜୁରାଟର ୧୮୨ ଟି ସିଟ୍ ମଧ୍ୟରୁ ୮୯ ଟି ଆସନରେ ଭୋଟ୍ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ। ପ୍ରଥମ ପର୍ୟ୍ୟାୟରେ ସୌରାଷ୍ଟ୍ରର ୫୪ ଟି ସିଟ୍ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଗୁଜୁରାଟର ୩୫ ଟି ସିଟ୍ ଉପରେ ଭୋଟ୍ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ। ଏହା ପରେ, ଡିସେମ୍ବର ୫ ରେ, ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ୟ୍ୟାୟରେ ୯୩ ଟି ଆସନରେ ଭୋଟ୍ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ। ଡିସେମ୍ବର ୮ ରେ ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ସହିତ ଗୁଜୁରାଟ ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ।

ଯେଉଁ ଅଞ୍ଚଳରେ ଗୁରୁବାର ଦିନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ପ୍ରଚାର କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି, ଡିସେମ୍ବର ୨ କ୍ଟଦ୍ଭ ରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ୟ୍ୟାୟରେ ମତଦାନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଡିସେମ୍ବର ୨ ରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ସମାବେଶକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଥମ ପର୍ୟ୍ୟାୟରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରୁଥିବା ଦଳର ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବା ପାଇଁ ଅନେକ ରାଲି କରିଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟରେ ୨୭ ବର୍ଷ ଧରି ବିଜେପି କ୍ଷମତାରେ ଅଛି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ସମେତ ବିଜେପିର ବଡ ନେତାମାନେ ବିଜେପି ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଅଛନ୍ତି। କଂଗ୍ରେସ ଏବଂ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ଭଳି ବିଜେପି ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.