ଆଜି ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ଗସ୍ତ କରିବେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ୍ ଶାହା

0

ଓଡ଼ିଆ ନ୍ୟୁଜ୍ (ବ୍ୟୁରୋ): କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ଆଜି ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର ଗସ୍ତ କରିବେ। ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ରାଜୋରି ଗସ୍ତ କରିବେ। ଏଥିପାଇଁ ଜାମ୍ମୁରୁ ରାଜୋରି ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ କଡା ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି। ସେ ଜାମ୍ମୁର ବୈଷୟିକ ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ପହଞ୍ଚିବେ ଏବଂ ସେଠାରୁ ସେ ହେଲିକପ୍ଟର ଯୋଗେ ରାଜୋରୀକୁ ଯିବେ। ଡିଜିପି ଦିଲବାଗ ସିଂ ଏବଂ ଏଡିଜିପି ମୁକେଶ ସିଂ ଗତକାଲି ରାଜୋରିରେ ପହଞ୍ଚିଥିବାବେଳେ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହ ସଚିବ, ଗୁପ୍ତଚର ଏଜେନ୍ସିର ମୁଖ୍ୟ ତଥା ଅନେକଙ୍କ ସହ ଅଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟ ମାନ୍ୟଗଣ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତି ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ ଅଧିକାରୀମାନେ ପହଞ୍ଚିବେ ଜ୍ଝ

କୁହାଯାଉଛି ଯେ ରାଜୋରିରେ ହିନ୍ଦୁ ପରିବାର ସହିତ ସାକ୍ଷାତ କରିବା ପରେ ସେ ସେଠାରେ ପୋଲିସ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଏଜେନ୍ସି ସହିତ ଏକ ସୁରକ୍ଷା ବୈଠକ କରିବେ। ଏଥିରେ ଟାର୍ଗେଟ ହତ୍ୟା ବନ୍ଦ କରିବା, ହିନ୍ଦୁ ପରିବାରକୁ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଗାଇବା, ସୀମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଷଡଯନ୍ତ୍ରକୁ ରୋକିବା ଭଳି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରାଯିବ।

କାଶ୍ମୀରରେ ଏବଂ ପରେ ଜାମ୍ମୁ ଡିଭିଜନରେ ଟାର୍ଗେଟରେ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ସମ୍ପର୍କରେ ଶାହା ସୁରକ୍ଷା ଏଜେନ୍ସି ସହିତ ଏକ ଗଭୀର ଆଲୋଚନା କରିବେ। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ପୋଲିସ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଏଜେନ୍ସିମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କିଛି ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇପାରିବେ ଜ୍ଝ କେଉଁ କାରଣରୁ ହିନ୍ଦୁ ଅଞ୍ଚଳରେ ସୁରକ୍ଷା ସମ୍ପର୍କରେ ଠୋସ୍ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯିବ।

ଶେଷ ଭ୍ରମଣରେ ଆଇଇଡି ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟିଥିଲା ଜ୍ଝ
ଆସନ୍ତୁ ସୂଚନା ଦେବା ଯେ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କ ଶେଷ ଗସ୍ତର ଦୁଇ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଉଦ୍ଧାମପୁରରେ ଦୁଇଟି ବିସ୍ଫୋରଣ ହୋଇଥିଲା। ଏକାସାଙ୍ଗରେ ଦୁଇଟି ବିସ୍ଫୋରଣ ହୋଇଥିଲା ଜ୍ଝ ଯେତେବେଳେ ଏହି ବିସ୍ଫୋରଣର ଅପରାଧୀମାନେ ଧରାପଡିଥିଲେ, ପଚରାଉଚରା ବେଳେ ଏହା ଜଣାପଡିଥିଲା ଯେ ଏହି ଲୋକମାନେ ଅମିତ ଶାହାଙ୍କ ଗସ୍ତକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବା ପାଇଁ ଏହି ବିସ୍ଫୋରଣ କରିଛନ୍ତି। ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରକୁ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କରାଯାଇଛି। ଶାହାଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ କୌଣସି ଆତଙ୍କବାଦୀ ଘଟଣା ଘଟିବାକୁ ସୁରକ୍ଷା ଏଜେନ୍ସି ଚାହୁଁନାହିଁ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.