ହାତ ଛାଡ଼ିଲେ ଆସାମର କଂଗ୍ରେସ ନେତା କମରୁଲ ଇସଲାମ ଚୌଧୁରୀ; କଂଗ୍ରେସର ଦିଗହୀନ ତଥା ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନେତୃତ୍ୱକୁ ଦର୍ଶାଇଲେ କାରଣ

0

ଆସାମର ଜଣେ ବଡ ନେତା କମରୁଲ ଇସଲାମ ଚୌଧୁରୀ କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ଛାଡିଛନ୍ତି। ସେ ଆସାମ ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ କମିଟିର ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ତଥା ଦଳର ପ୍ରାଥମିକ ସଦସ୍ୟତା ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। ଚୌଧୁରୀ ତାଙ୍କ ଇସ୍ତଫା କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀକାଳୀନ ସଭାପତି ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ନିକଟକୁ ପଠାଇଛନ୍ତି। ଇସ୍ତଫା ପଛର କାରଣ ଗତ କିଛି ମାସ ମଧ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସର ଦିଗହୀନ ତଥା ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନେତୃତ୍ୱକୁ କାମରୁଲ ଇସଲାମ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି।

କମରୁଲ ଇସଲାମ ଚୌଧୁରୀ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ରରେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ସମ୍ମାନିତ ମ୍ୟାଡାମ୍, ଆପଣଙ୍କୁ ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ନେତୃତ୍ୱଙ୍କୁ NSUI ଜାତୀୟ ସଚିବ, ଏପିଏସି ସଭାପତି ତଥା ଏପିସିସି ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ଭଳି ବିଭିନ୍ନ ପଦବୀରେ ନେତୃତ୍ୱ ନେବାର ସୁଯୋଗ ଦେଇଥିବାରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ହୃଦୟରୁ ଧନ୍ୟବାଦ। ଆସାମରେ କଂଗ୍ରେସ ଦଳର ବର୍ତ୍ତମାନର ଅସ୍ଥିରତା ଗତ କିଛି ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଏପିସିସିର ଦିଗହୀନ ତଥା ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନେତୃତ୍ୱ ଯୋଗୁଁ ମୋତେ କଂଗ୍ରେସର ସଦସ୍ୟ ଭାବରେ ଜାରି ରଖିବା ପାଇଁ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ବିକଳ୍ପ ଛାଡି ନାହିଁ।

ସମ୍ପ୍ରତି ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପିସିସି ସଭାପତି ଭୁପେନ ବୋରାଙ୍କ ସମେତ ରାଜ୍ୟର ବହୁ ବରିଷ୍ଠ ନେତାଙ୍କ ଦ୍ବାରା କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ କ୍ରସ-ଭୋଟ୍ ଗ୍ରହଣ କରିବା ସତ୍ତ୍ବେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମ୍ପୃକ୍ତ ବିଧାୟକଙ୍କ ବିରୋଧରେ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇ ନାହିଁ। ଏହା ମୋ ଭଳି ହଜାର ହଜାର ତୃଣମୂଳ ସ୍ତରର କର୍ମୀଙ୍କୁ ନିରାଶ କରିଛି, ଯେଉଁମାନେ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଦଳ ପାଇଁ ଝାଳ ବୁହାଇଥିଲେ। ତେଣୁ ମୁଁ ଏପିସିସିର ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ଏବଂ କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରାଥମିକ ସଦସ୍ୟତା ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛି।

ଏଭଳି ସମୟରେ କଂଗ୍ରେସ ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ

କଂଗ୍ରେସ ‘ଭାରତ ଯୋଡା ଯାତ୍ରା’ ଅଭିଯାନ ଚଳାଇଥିବା ବେଳେ ଦେଶର ସ୍ୱାର୍ଥ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଲୋକଙ୍କ ସମର୍ଥନ ପାଇବାକୁ ଦାବି କରୁଥିବା ବେଳେ ଚୌଧୁରୀ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। ଅତୀତରେ ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଗୁଲାମ ନବୀ ଆଜାଦଙ୍କ ଦଳ ଛାଡିବା ଭଳି କଂଗ୍ରେସ ଏକ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲା। ଏଥି ସହିତ ଗତ କିଛି ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଅନେକ ବଡ ନେତା ଦଳ ଛାଡିଛନ୍ତି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.