ଆଜି ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେବେ କୁଲଦୀପ ବିଶ୍ନୋଇ

0

ଓଡ଼ିଆ ନ୍ୟୁଜ୍ (ବ୍ୟୁରୋ): କଂଗ୍ରେସର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ କୁଲଦୀପ ବିଶ୍ନୋଇ ଆଜି ବିଜେପିରେ ଯୋଗଦେବେ। ସେ ବରିଷ୍ଠ ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ସକାଳ ୧୦ ଟାରେ ଦଳରେ ଯୋଗ ଦେଇପାରିବେ। କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ କୁଲଦୀପ ବିଶ୍ନୋଇ ବୁଧବାର ଦିନ ହରିୟାଣା ବିଧାନସଭାରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି।.ଆଦାମପୁରର ବିଧାୟକ ବିଶ୍ନୋଇ (୫୩) ବିଧାନସଭା ବାଚସ୍ପତି ଜୟନ ଚାନ୍ଦ ଗୁପ୍ତାଙ୍କ ନିକଟରେ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। ବିଶ୍ନୋଇଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ହିସାର ଜିଲ୍ଲାର ଆଡାମପୁର ଆସନରେ ଉପ-ନିର୍ବାଚନ ହେବାକୁ ପଡିବ।

ଜୁନ୍ ମାସରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ରାଜ୍ୟସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ସେ ‘କ୍ରସ୍ ଭୋଟିଂ’ କରିବା ପରେ ବିଶ୍ନୋଇଙ୍କୁ ସମସ୍ତ ଦଳ ପଦରୁ ହଟାଇ ଦେଇଥିଲେ। ଚାରିଥର ବିଧାୟକ ତଥା ଦୁଇଥର ସାଂସଦ ଥିବା ବିଶ୍ନୋଇ ଦଳ ଉପରେ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇସାରିଛନ୍ତି। କଂଗ୍ରେସର ହରିୟାଣା ୟୁନିଟର ମୁଖ୍ୟ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ ନହେବା ପରେ ସେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରେ ବିଦ୍ରୋହୀ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।

ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ଭାଙ୍ଗିବା
ହରିୟାଣାର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ୱର୍ଗତ ଭଜନ ଲାଲଙ୍କ ସାନପୁଅ କୁଲଦୀପ ବିଷ୍ଣୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ସହ ସମ୍ପର୍କ ଭାଙ୍ଗୁଛନ୍ତି। ସେ ପ୍ରାୟ ୬ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଦଳ ସହ ଅଲଗା ହେବା ପରେ ପୁଣିଥରେ କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ୨୦୦୫ ରେ ରାଜ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସ ବିଜୟ ପରେ ଭୁପିନ୍ଦର ସିଂ ହୁଡାଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କରାଯିବା ପରେ ବିଶ୍ନୋଇ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପିତା ଭଜନ ଲାଲ ହରିୟାଣା ଜନହିତ କଂଗ୍ରେସ ଗଠନ କରିଥିଲେ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.