ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ରକ୍ଷା ବନ୍ଧନ ପାଳନ କଲେ ପିଏମ ମୋଦୀ; ସମାରୋହ ପରେ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ବଣ୍ଟନ କଲେ ତ୍ରିରଙ୍ଗା

0

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ରକ୍ଷା ବନ୍ଧନରେ ପିଏମ ହାଉସରେ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ରାଖୀ ବାନ୍ଧିଥିଲେ। ରକ୍ଷା ବନ୍ଧନ ଉତ୍ସବ ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପିଲାଙ୍କୁ ‘ହର ଘର ତିରଙ୍ଗା ଅଭିୟାନ’କୁ ଏକ ନିଆରା ଢଙ୍ଗରେ ଚିହ୍ନଟରାଧା କରିବା ପାଇଁ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଉପସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ। ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହି ରଖୁଛୁ ଯେ, ସାରା ଦେଶରେ ରକ୍ଷା ବନ୍ଧନ ପର୍ବ ପାଳନ କରାଯାଏ | ଏହି ସମୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ମଧ୍ୟ ପିଲାମାନଙ୍କ ସହ ଏହି ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରିଥିଲେ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ (ପିଏମଓ) ଏକ ଟୁଇଟ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ପିଲାମାନେ ସେମାନଙ୍କ ହାତରେ ଥିବା ତ୍ରିରଙ୍ଗାକୁ ନେଇ ବହୁତ ଖୁସି

ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ରକ୍ଷା ବନ୍ଧନ ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରିବା ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ‘ହର ଘର ତିରଙ୍ଗା’ ଅଭିଯାନକୁ ପାଳନ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପିଲାଙ୍କୁ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଉପସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ। ପିଲାମାନେ ସେମାନଙ୍କ ହାତରେ ଥିବା ତ୍ରିରଙ୍ଗାକୁ ନେଇ ବହୁତ ଖୁସି ଦେଖାଯାଉଛନ୍ତି। ଆସନ୍ତୁ ଜଣାଇବା ଯେ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ସ୍ୱାଧୀନତାର ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଛି। ସ୍ୱାଧୀନତାର ୭୫ ତମ ବାର୍ଷିକୀ ଅବସରରେ ‘ହର ଘର ତିରଙ୍ଗା’ ଅଭିଯାନ ମଧ୍ୟ ଚାଲିଛି। ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଛୋଟ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ପତାକା ଦେଇଥିଲେ। ଏଥି ସହିତ, ଏହି ଅଭିଯାନ ଅଧୀନରେ କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜନ କରାଯାଉଛି। ଏକାସାଙ୍ଗରେ ଦେଶର ପ୍ରତ୍ୟେକ କୋଣ ଅନୁକୋଣରେ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଯାତ୍ରା ହେବାକୁ ଯାଉଛି।

ଦେଶର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଘରେ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଅଭିଯାନ

ଏଥି ସହିତ ସ୍ୱାଧୀନତାର ୭୫ ତମ ବର୍ଷ ପାଳନ କରିବାକୁ ଦେଶର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଘରେ ତ୍ରିକୋଣୀୟ ଅଭିଯାନ ଚାଲିଛି। ଏଥିରେ, ଅଗଷ୍ଟ ୧୩ ରୁ ୧୫ ମଧ୍ୟରେ ଘରେ କିମ୍ବା ଅଫିସରେ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଉଡ଼ାଇବାକୁ ଲୋକଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରାଯାଉଛି | ଲୋକମାନେ ଏହି ଅଭିଯାନରେ ସକ୍ରିୟ ଭାବରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରୁଛନ୍ତି |

Leave A Reply

Your email address will not be published.