ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନରୁ ହଟାଓ ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥାନ: ଆହ୍ଲାବାଦ ହାଇକୋର୍ଟ

0

ଓଡ଼ିଆ ନ୍ୟୁଜ୍ (ବ୍ୟୁରୋ): ରେଳ ଷ୍ଟେସନ, ସଡକ, ପାର୍କ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନରୁ ସମାଧି ତଥା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥାନ ଉପରେ ଆହ୍ଲାବାଦ ହାଇକୋର୍ଟ କଡା ଦୃଷ୍ଟି ରଖିଛନ୍ତି। ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନରୁ ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥାନ ହଟାଇବାକୁ ଦାବି କରାଯାଇଥିବା ଆବେଦନ ଉପରେ ଶୁଣାଣି ବେଳେ କୋର୍ଟ କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ବେଆଇନ ଏନକାଉଣ୍ଟର ହଟାଇବାକୁ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ଜଣାଇବାକୁ କହିଛନ୍ତି। ଏହି ମାମଲାର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଶୁଣାଣି ଜାନୁଆରୀ ୧୬ ରେ କେନ୍ଦ୍ର ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଏହି ଆବେଦନ ଉପରେ ଜବାବ ଦେବାକୁ ସମୟ ଦେଇଛି।

ଜନ ଉଦଗୋଶ ସେବା ସାନଷ୍ଟାନ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ୫ ଜଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ପିଟିସନରେ ପ୍ରଧାନ ବିଚାରପତି ରାଜେଶ ବିନ୍ଦଲ ଏବଂ ଜଷ୍ଟିସ ଜେଜେ ମୁନିରଙ୍କ ଡିଭିଜନ ବେଞ୍ଚରେ ଶୁଣାଣି ହୋଇଥିଲା। ଏହାର ଉତ୍ତର ଦେବାକୁ କେନ୍ଦ୍ର ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କଠାରୁ ଅଧିକ ସମୟ ମାଗିଥିଲେ, ଯାହାକୁ ଗ୍ରହଣ କରି କୋର୍ଟ ଜାନୁଆରୀ ୧୬ ତାରିଖ ସ୍ଥିର କରିଥିଲେ। ଏହା ସହିତ ହାଇକୋର୍ଟ କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ବେଆଇନ ଏନକାଉଣ୍ଟର ହଟାଇବାକୁ ଏବଂ ସୂଚନା ଦେବାକୁ କହିଛନ୍ତି।

ଏହି ଦାବିପତ୍ରରେ କରାଯାଇଛି
ଜନ ଉଦଗୋଶ ସେବା ସାନଷ୍ଟାନ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ପାଞ୍ଚଜଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଆବେଦନରେ ଆବେଦନକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ କାନପୁର, ଲକ୍ଷ୍ନø ଏବଂ ରାଜ୍ୟର ଅନ୍ୟ ରେଳ ଷ୍ଟେସନରେ ତଥା ଟ୍ରାକ ମଝିରେ କବର ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଛି। ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନରେ ଏପରି ନିର୍ମାଣ ହେତୁ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଦୃଢ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ଜ୍ଝ ସର୍ବସାଧାରଣ ସ୍ଥାନରୁ ଏହିପରି ନିର୍ମାଣଗୁଡିକ ଅପସାରଣ କରାଯିବା ଉଚିତ୍ ଜ୍ଝ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟର ଓକିଲ ହରି ଶଙ୍କର ଜେନା ଏବଂ ବିଷ୍ଣୁ ଜେନା ଆବେଦନକାରୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଯୁକ୍ତି ଦର୍ଶାଇଥିଲେ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.