ସୋନାଲି ଫୋଗାଟ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା: ଖୁବଶୀଘ୍ର ଚାର୍ଜସିଟ ଦାଖଲ କରିବ ଗୋଆ ପୋଲିସ

0

ଓଡ଼ିଆ ନ୍ୟୁଜ୍ (ବ୍ୟୁରୋ): ସୋନାଲି ଫୋଗାଟ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାରେ ଗୋଆ ପୋଲିସ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ କହିଛି ଯେ ପ୍ରୋଫାଇଲକୁ ବରିଷ୍ଠ ସ୍ତରରେ ସମୀକ୍ଷା କରାଯାଉଛି ଏବଂ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଏକ ଚାର୍ଜସିଟ ଦାଖଲ କରାଯିବ। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇ ଉତ୍ତର ଗୋଆ ଏସପି ଶୋବିଟ୍ ସାକ୍ସେନା କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ଏହାକୁ ବରିଷ୍ଠ ସ୍ତରରେ ସମୀକ୍ଷା କରାଯାଉଛି, ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବା ପରେ ଚାର୍ଜସିଟ୍ ଦାଖଲ କରିବାକୁ ଆମେ ନିଶ୍ଚିତ। ଆମେ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛୁ ଯେ ଅନୁସନ୍ଧାନରେ କିଛି ବାକି ନାହିଁ। ”ଏଏନଆଇର ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ବେଆଇନ କାର୍ୟ୍ୟକଳାପ ବିରୋଧରେ ଶୂନ୍ୟ ସହନଶୀଳତା ନୀତି ରହିଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ଶୋବିଟ୍ ସାକ୍ସେନା ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ଗୋଆ ପୋଲିସର ବେଆଇନ ଡ୍ରଗ୍ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ୟ୍ୟକଳାପ ପ୍ରତି ଶୂନ୍ୟ ସହନଶୀଳତା ରହିଛି। ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ବେଆଇନ ଡ୍ରଗ୍ସର ରେକର୍ଡ ଜବତ ହୋଇଛି। ଯେଉଁମାନେ ଯୋଗାଣ, ବ୍ୟବହାର, ଷ୍ଟକ୍ କିମ୍ବା ସେମାନଙ୍କ ଘରକୁ ଡ୍ରଗ୍ ବ୍ୟବହାରରେ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଅନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ୟ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଗୋଆର କୁର୍ଲିସ୍ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟର ଭଙ୍ଗାରୁଜା ଉପରେ ସର୍ତ୍ତ ରଖିଛନ୍ତି ଯେ ସେଠାରେ କୌଣସି ବ୍ୟବସାୟିକ କାର୍ୟ୍ୟକଳାପ ହେବ ନାହିଁ। ଏହା ଜଣା ଯେ ଗୋଆର ଏହା ସମାନ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ, ଯେଉଁଠାରେ ବିଜେପି ନେତା ସୋନାଲି ଫୋଗାଟ ମୃତ୍ୟୁର କିଛି ଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ ପାର୍ଟି କରୁଥିଲେ। ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ଗୋଆ କୋଷ୍ଟାଲ୍ ଜୋନ୍ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ଅଥରିଟି ଦ୍ୱାରା ୨୦୧୬ ରେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଯାହାକି ଏନଜିଟିରେ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ମାଲିକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ହୋଇଥିଲା ଜ୍ଝ କିନ୍ତୁ ଏନଜିଟରୁ କୌଣସି ଆରାମ ମିଳିବା ପରେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ୟ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ଗୁରୁବାର ଦିନ ଏନଜିଟି ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ଭାଙ୍ଗିବା ପାଇଁ ଗୋଆ କୋଷ୍ଟାଲ୍ ଜୋନ୍ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ଅଥରିଟିର ପୂର୍ବ ଆଦେଶକୁ ସମର୍ଥନ କରିଛି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.