ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପାଇଁ ଆଜି ହେବ ଫୁଲ ଡ୍ରେସ୍ ରିହର୍ସାଲ

0

ଓଡ଼ିଆ ନ୍ୟୁଜ୍ (ବ୍ୟୁରୋ): ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଡ୍ରେସ ରିହର୍ସାଲ ଆଜି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ ହୋଇଛି ଜ୍ଝ ଆଜି ସକାଳ ୧୦.୩୦ ରେ ପ୍ୟାରେଡ ବିଜୟ ଚକ୍ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଯାହା କାର୍ତ୍ତା ପଥ, ସି-ହେକ୍ସାଗନ୍, ଷ୍ଟାଚ୍ୟୁ ଅଫ୍ ନେଟାଜୀ ସୁଭାଷ ଚନ୍ଦ୍ର ବୋଷ, ତିଲକ ମାର୍ଗ, ବାହାଦୂର ଶାହା ଜାଫର ମାର୍ଗ, ନେଟାଜୀ ସୁଭାଷ ମାର୍ଗ ଦେଇ ରେଡ ଦୁର୍ଗରେ ଶେଷ ହେବ।

ଏଥି ସହିତ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଡ୍ରେସ ରିହର୍ସାଲକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଦିଲ୍ଲୀ ଟ୍ରାଫିକ ପୋଲିସ ଏକ ପରାମର୍ଶଦାତା ଜାରି କରିଛି। ଏହି ଅନୁଯାୟୀ, ସୋମବାର ସକାଳ ୧୦.୩୦ ରୁ ତିଲକ ମାର୍ଗ, ବାହାଦୂରସା ଜାଫର ମାର୍ଗ ଏବଂ ସୁଭାଷ ମାର୍ଗ ବନ୍ଦ ରହିବ। ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ୱରୁ ଏହି ରୁଟରେ ଯାନବାହାନର ଗତି ସେଠାରୁ ଆଗକୁ ଯାଉଥିବା ପ୍ୟାରେଡ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିବ ଜ୍ଝ

ଉପଦେଷ୍ଟା ରେ କ’ଣ କୁହାଯାଇଛି ଜାଣନ୍ତୁ …

ସୋମବାର ସକାଳ ୯.୩୦ ରୁ ଅପରାହ୍ନ ୧ ଟା ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ପ୍ୟାରେଡ ରୁଟରେ ନ ଯିବାକୁ ଟ୍ରାଫିକ ପୋଲିସ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛି। ପ୍ୟାରେଡର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରିହର୍ସାଲ ସମୟରେ ସମସ୍ତ ଷ୍ଟେସନରେ ମେଟ୍ରୋ ସେବା ଉପଲବ୍ଧ ହେବ, କିନ୍ତୁ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ସଚିବାଳୟ ଏବଂ ଉଦୟ ଭବନ ମେଟ୍ରୋ ଷ୍ଟେସନରେ ସକାଳ ୫ ଟାରୁ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ୧୨ ଟା ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଚଳାଚଳ ନିଷେଧ ହେବ।

ଉପଦେଷ୍ଟା ରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଉତ୍ତର ଦିଲ୍ଲୀରୁ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ରେଳ ଷ୍ଟେସନ କିମ୍ବା ପୁରୁଣା ଦିଲ୍ଲୀ ରେଳ ଷ୍ଟେସନକୁ ଯାତ୍ରା କରିବା ନିଷେଧ ହେବ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବିଳମ୍ବକୁ ଏଡ଼ାଇବା ପାଇଁ ଯାତ୍ରୀମାନେ ପର୍ୟ୍ୟାପ୍ତ ସମୟ ଛାଡି ଚାଲିଯିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି। ସାଧାରଣ ପରିବହନ ବସ୍ ପାର୍କ ଷ୍ଟ୍ରିଟ୍ / ଉଦୟାନ୍ ମାର୍ଗ, ଆରାମ ବାଗ ରୋଡ୍ (ପହର ଗଞ୍ଜ), କମଲା ମାର୍କେଟ, ଦିଲ୍ଲୀ ସଚିବାଳୟ (ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍), ପ୍ରଗତି ମୈଦାନ (ଭାରୁନ୍ ରୋଡ୍), ହନୁମାନ ମଣ୍ଡିର (ଯମୁନା ବଜାର), ମୋରି ଗେଟ୍ ବନ୍ଦ କରିବ ଜ୍ଝ ଆଇଏସବିଟି କାଶ୍ମୀରୀ ଫାଟକ, ଆଇଏସବିଟ ସାରାଇ କାଲେ ଖାନ ଏବଂ ଟିସ୍ ହଜାରୀ କୋର୍ଟ ନିକଟରେ ଜ୍ଝ

Leave A Reply

Your email address will not be published.