କାଶ୍ମୀର କୁଲଗାମରେ ଗୁଳିବିନିମୟ ଜାରି; ଲସ୍କର-ଇ-ତାଇବା କମାଣ୍ଡର ନିସର ଦାର ମୃତ

0

କାଶ୍ମୀର ଉପତ୍ୟକାର ଅନନ୍ତନାଗ କୁଲଗାମ ଜିଲ୍ଲାରେ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ଏବଂ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏନକାଉଣ୍ଟର ଚାଲିଛି। ତିନିରୁ ଚାରି ଜଣ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଅନନ୍ତନାଗରେ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ଦ୍ୱାରା ଘେରିଥିବା ବେଳେ, କୁଲଗାମରେ ଚାଲିଥିବା ଗୁଳିବିନିମୟରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲଶ୍କର-ଇ-ତାଇବା ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ହତ୍ୟା କରିଛି। ଏଠାରେ ଅନ୍ୟ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ଆଶଙ୍କା ଥିବାରୁ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀର ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଚାଲିଛି। ସତର୍କତାମୂଳକ ପଦକ୍ଷେପ ଭାବରେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଅନନ୍ତନାଗରେ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ସେବା ବନ୍ଦ କରି ଦେଇଛି।

ପୋଲିସଠାରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଦକ୍ଷିଣ କାଶ୍ମୀରର ଅନନ୍ତନାଗ ଜିଲ୍ଲାର ସିରହାମା ଅଞ୍ଚଳରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଲୁଚି ରହିଥିବା ସୂଚନା ଉପରେ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଆରମ୍ଭ କରିବାବେଳେ ସେଠାରେ ଲୁଚି ରହିଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଉପରକୁ ଗୁଳି ଚଳାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଗୁଳିବିନିମୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରେ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିବାର ସୁଯୋଗ ଦେଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ସେ ରାଜି ହୋଇନଥିଲେ ସେତେବେଳେ କିଛି ସମୟ ଧରି ଚାଲିଥିବା ଗୁଳିବିନିମୟରେ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ନେବା ପରେ ଯେତେବେଳେ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ତାଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କଲା ସେତେବେଳେ ଏହା ଲଶ୍କର-ଇ-ତାଇବାଙ୍କ କମାଣ୍ଡର ନିସାର ଦାର ଥିଲା। ନିସାରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରି ଆଇଜିପି କାଶ୍ମୀର ବିଜୟ କୁମାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିସାରକୁ ଅନେକ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଖୋଜା ଯାଉଥିଲା। ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯିବା ପରେ ଏଠାରେ ଅନ୍ୟ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ଥିବାରୁ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଆରମ୍ଭ କରିଛି।

ଦ୍ୱିତୀୟ ମୁକାବିଲା ଦକ୍ଷିଣ କାଶ୍ମୀରର ଅନନ୍ତନାଗ ଜିଲ୍ଲାର ଚକକସମାଦ୍ ଅଞ୍ଚଳରେ ଚାଲିଛି। ଏଠାରେ ତିନିରୁ ଚାରି ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ୱରୁ ଗୁଳି ବିନିମୟ ଜାରି ରହିଛି। ଏଠାରେ ଥିବା ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ମଧ୍ୟ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିବାର ଅନେକ ସୁଯୋଗ ଦେଇଛି, କିନ୍ତୁ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ନିରନ୍ତର ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ଉପରେ ଗୁଳି ଚଳାଉଛନ୍ତି। ପ୍ରାପ୍ତ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଏଠାରେ କ୍ରମାଗତ ଗୁଳି ବିନିମୟ ଚାଲିଛି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.