ଜେଏନୟୁ ପରେ ଜାମିଆ ମିଲିଆ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବିବିସି ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟାରୀକୁ ନେଇ ହଙ୍ଗାମା

0

ଓଡ଼ିଆ ନ୍ୟୁଜ୍(ବ୍ୟୁରୋ): ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଜେଏନୟୁରେ ବିବାଦୀୟ ବିବିସି ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟାରୀର ସ୍କ୍ରିନିଂକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ପରେ ବୁଧବାର ଜାମିଆ ମିଲିଆ ଇସଲାମିଆ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସ୍କ୍ରିନିଂ ହେବାର ଯୋଜନା ରହିଛି। ତେବେ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପୂର୍ବରୁ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଛି।

ବିବିସି ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟାରୀର ସ୍କ୍ରିନିଂ ଆଜି ରାତି ୬.୦୦ ପରେ ଜାମିଆରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ତେବେ ଛାତ୍ରମାନେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ପୋଲିସ ଆଜି ଜାମିଆର ଆଠ ନମ୍ବର ଗେଟ୍‌ରୁ ଜଣେ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେବେଠାରୁ ଛାତ୍ରମାନେ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ରକସ୍ ସୃଷ୍ଟି କରିଆସୁଥିଲେ।

ଏହି କାରଣରୁ, ସନ୍ଧ୍ୟାର ସ୍କ୍ରିନିଂ ଉପରେ ସନ୍ଦେହର ମେଘ ବୁଲୁଛି । କିଛି ଛାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ ସ୍କ୍ରିନିଂ ହେବ କି ନାହିଁ ସନ୍ଧ୍ୟା ସୁଦ୍ଧା ଫାଇନାଲ୍ କରାଯିବ।

ଗତକାଲି ଜେଏନୟୁରେ ସ୍କ୍ରିନିଂ ସମୟରେ ବିବାଦ ।
ଜବାହରଲାଲ ନେହେରୁ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପ୍ରଶାସନ ଦ୍ୱାରା ନିଷେଧାଦେଶ ସତ୍ତ୍ୱେ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ମୋବାଇଲରେ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିଷିଦ୍ଧ “ଭାରତ: ମୋଦୀ ପ୍ରଶ୍ନ” ର ସ୍କ୍ରିନିଂ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଛାତ୍ର କାର୍ୟ୍ୟକଳାପ କେନ୍ଦ୍ରର ଲନରେ ରାତି ୯ ଟାରେ ସ୍କ୍ରିନିଂ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଛାତ୍ରମାନେ ଏକ କଲ ଦେଇଥିଲେ । ଏହାପୂର୍ବରୁ, ରାତି ୭.୩୦ ରେ, ହଠାତ୍ ବୈଷୟିକ ଝଲକ ହେତୁ ସମଗ୍ର କ୍ୟାମ୍ପସ୍ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଶକ୍ତି ହରାଇଲା ।

ଛାତ୍ରମାନେ ନଅଟା ସମୟରେ ମୋବାଇଲରେ ଏହି ସିରିଜର ଲିଙ୍କ୍ ଅଂଶୀଦାର କରିଥିଲେ ଏବଂ ମୋବାଇଲ୍ ଟର୍ଚ୍ଚ ଆଲୋକରେ ଲାପଟପ୍ ରେ ଏହି ସିରିଜ୍ ଦେଖିଥିଲେ । ଛାତ୍ରମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ସିରିଜ୍ ଦେଖିବାବେଳେ ଏବିଭିପି କର୍ମୀମାନେ ମୁହଁ ଘୋଡାଇ ଅନ୍ଧାରରେ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ପଥର ଫିଙ୍ଗିଥିଲେ। ଏହି ଦୁଇଜଣ ଛାତ୍ର ଧରାପଡିଥିଲେ।

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.