ଆକ୍ଟିଭ ମୋଡ଼ରେ ଯୋଗୀ; ୟୁପିରେ ଯୁବଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କୁ ୧୦୦ ଦିନରେ ମିଳିବ ୧୦ ହଜାର ଚାକିରି

0

ପୁଣିଥରେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଗାଦି ସମ୍ଭାଳିଛନ୍ତି ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ। ଅଯୋଧ୍ୟା ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ସିଏମ୍ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ଆଜି ତାଙ୍କ ଘରେ ଗୃହ ବିଭାଗର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବୈଠକ ଡାକିଛନ୍ତି। ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଆଗାମୀ ୧୦୦ ଦିନ ପାଇଁ ଏଜେଣ୍ଡା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ କହିଛନ୍ତି। ଯଥାଶୀଘ୍ର ପୋଲିସ ବିଭାଗରେ ଖାଲିଥିବା ପଦବୀରେ ନିଯୁକ୍ତି ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ସେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ସରକାରଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ବେରୋଜଗାରୀ ଏକ ବଡ଼ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଥିଲା, ଯାହାକୁ ନେଇ ବିରୋଧୀ ଅନେକ ଥର ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରିଥିଲେ। ଏବେ ନୂଆ ସରକାର ଗଠନ ପରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ଯୁବଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି, ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ସରକାରୀ ଚାକିରି ଏବଂ ରୋଜଗାର ଦେବା ପାଇଁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିବଦ୍ଧ। ରାଜ୍ୟର ଯୁବଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କୁ ୧୦୦ ଦିନରେ ୧୦ ହଜାର ଚାକିରି ଦିଆଯିବ।

ଯୋଗୀ ଏପ୍ରିଲ ୨ ରୁ ପୁନର୍ବାର ସ୍କୁଲ ଏବଂ କଲେଜରେ ମିଶନ ଶକ୍ତି ଅଧୀନରେ ଏକ ସଚେତନତା ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି | ଯୋଗୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏକ ରୋଡମ୍ୟାପକୁ ଏପରି ଭାବରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯିବା ଉଚିତ ଯେ ଆଗାମୀ ଶହେ ଦିନରେ ଅତି କମରେ ଦଶ ହଜାର ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ନିଯୁକ୍ତ ହେବେ।

ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସରକାରୀ ବଙ୍ଗଳାରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ ବୈଠକରେ ଯୋଗୀ ଅପରାଧୀଙ୍କ ବାବଦରେ କଡ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରତ୍ୟେକ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ସ୍ତରରେ ୧୦ କୁଖ୍ୟାତ ଅପରାଧୀଙ୍କ ତାଲିକା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ସମାନ କାର୍ଯ୍ୟ ଜିଲ୍ଲା ସ୍ତରରେ କରାଯିବା ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଯୋଗୀ କହିଛନ୍ତି। ଅପରାଧୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନରେ କୌଣସି ଅଳସୁଆପଣ ବରଦାସ୍ତ କରାଯିବ ନାହିଁ ବୋଲି ଯୋଗୀ କହିଛନ୍ତ।

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.