ଏହିସବୁ ଖାଦ୍ୟ ଗରମ କରି ଖାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ, ଭୋଗିବେ ସାଂଘାତିକ ସମସ୍ୟା

0

ଓଡିଆ ନ୍ୟୁଜ (ବ୍ୟୁରୋ) : ଅନେକ ଲୋକ ବଳକା ଖାଦ୍ୟକୁ ଗରମ କରି ଏହାକୁ ଖାଆନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ସମସ୍ତ ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ଏପରି ନୁହେଁ ଯେ ସେଗୁଡିକ ଗରମ ହୋଇ ଖାଇ ପାରିବେ । ଏଥିରେ କୌଣସି ସନ୍ଦେହ ନାହିଁ ଯେ ତାଜା ଖାଦ୍ୟ ଅପେକ୍ଷା ଭଲ ଖାଦ୍ୟ ନାହିଁ ତଥାପି, ବେଳେବେଳେ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଅବସ୍ଥାରେ ଆମକୁ ପୁରୁଣା ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବାକୁ ପଡେ । ପୁରୁଣା ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ପାଇଁ, ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ପୁନର୍ବାର ଗରମ କରନ୍ତି ଏବଂ ପରେ ଖାଆନ୍ତି ।

ଏହି ସବୁ ଖାଦ୍ୟ ବାସ୍ତବରେ, କିଛି ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ଅଛି, ଯାହା ପୁଣି ଗରମ କରିବା ଦ୍ୱାରା ସେଥିରେ ପାଥୋଜେନିକ୍‌ ଏବଂ ବିଷାକ୍ତ ପଦାର୍ଥ ଉତ୍ପାଦନ କରିଥାଏ। ସେଗୁଡ଼ିକୁ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପାରନ୍ତି ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଅନେକ ଶାରୀରିକ ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଉପୁଜିପାରେ । ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି କିଛି ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ବିଷୟରେ କହିବୁ, ଯାହାକୁ ଆପଣ ଗରମରୁ ଦୂରେଇ ରଖିବା ଉଚିତ୍‌ ।

୧. ଆଳୁ: ଆଳୁରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଖାଦ୍ୟକୁ ପୁନର୍ବାର ଗରମ କରିବା ଅନେକ ବିପଦ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ । ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ଆଳୁ କୋଠରୀ ତାପମାତ୍ରାରେ ଗଚ୍ଛିତ । ଆଳୁକୁ ଗରମ କରି କ୍ଲୋଷ୍ଟ୍ରିଡିୟମ୍‌ ବଟୁଲିନମ୍‌ ଜୀବାଣୁ ଏଥିରେ ବିକଶିତ ହେବାକୁ ଲାଗିଲେ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ବଟୁଲିଜିମ୍‌ ରୋଗ ହୋଇପାରେ । ଏହି ରୋଗ ମେରୁଦଣ୍ଡ, ସ୍ନାୟୁ ଏବଂ ମସ୍ତିଷ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରେ ଏବଂ ପକ୍ଷାଘାତର କାରଣ ହୋଇପାରେ । ଯଦି ଆଳୁ କ୍ଷୀର, କ୍ରିମ୍‌ ଏବଂ ବଟର ପରି ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଉଥିବା ଖାଦ୍ୟ ପଦାର୍ଥ ସହିତ ମିଶ୍ରିତ ହୁଏ, ତେବେ ଅସୁସ୍ଥ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ଆହୁରି ବଢିପାରେ ।

୨. ପାଳଙ୍ଗ: ଯଦି ପାଳଙ୍ଗକୁ ସଠିକ୍‌ ଭାବରେ ଗରମ କରାଯାଏ ନାହିଁ, ତେବେ ଏହା ଲିଷ୍ଟେରୋସିସ୍‌ ରୋଗ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ, ଯାହା ଲିଷ୍ଟେରିଆ ମୋନୋସାଇଟୋଜେନସ୍‌ ଜୀବାଣୁ ଦ୍ୱାରା ହୋଇଥାଏ । ଲିଷ୍ଟେରୋସିସ୍‌ ହେଉଛି ଏକ ସଂକ୍ରମଣ ଯାହା କଠିନ ବେକ, ଜ୍ୱର, ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧା ଏବଂ ବେଳେବେଳେ ଜବରଦଖଲ କରିପାରେ ।

୩. ଚାଉଳ: ଲୋକମାନେ ପ୍ରାୟତ ବଳକା ଭାତ ଗରମ କରି ଖାଆନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ଆଳୁ ଏବଂ ପାଳଙ୍ଗ ପରି ଚାଉଳକୁ ଗରମ କରିବା ମଧ୍ୟ ଏଡାଇବା ଉଚିତ୍‌ ।ସେଥିରେ ଉତ୍ତାପ ପ୍ରତିରୋଧକ ଏବଂ ପାଥୋଜେନ ବୃଦ୍ଧି କରିଥାଏ ।

୪. ଅଣ୍ଡା: ଏହି ଲୋକପ୍ରିୟ ଜଳଖିଆ ଆଇଟମ୍‌ରେ ସଲମାନେଲା ବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆ ରହିପାରେ, ଯାହା ପେଟରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା, ବାନ୍ତି, ଜ୍ୱର ଏବଂ ଝାଡ଼ା ହୋଇପାରେ । ଯେତେବେଳେ ଅଣ୍ଡା ସଠିକ୍‌ ତାପମାତ୍ରାରେ ଗଚ୍ଛିତ ନହୁଏ, ଜୀବାଣୁ ଶୀଘ୍ର ବଢିବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି । ଖାଦ୍ୟରେ ଅତ୍ୟଧିକ ଜୀବାଣୁ ଏବଂ ଜୀବାଣୁଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ଯୋଗୁଁ ଖାଦ୍ୟ ବିଷାକ୍ତ ହୋଇପାରେ ।

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.