ଭାରତ ଯୋଡ଼ୋ ଯାତ୍ରାରେ ସାମିଲ୍ ହେବେ କମଲ ହାସନ

0

ଓଡ଼ିଆ ନ୍ୟୁଜ୍(ବ୍ୟୁରୋ): ଡିସେମ୍ବର ୨୪ ରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଭାରତ ଯୋଡା ଯାତ୍ରାରେ ସେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ ବୋଲି ଅଭିନେତା ତଥା ମକ୍କାଲ ନିହି ମାୟାମ ଦଳର ସଭାପତି କମଲ ହାସନ କହିଛନ୍ତି। ହାସନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ତାଙ୍କୁ ଏହି ଯାତ୍ରାରେ ଭାଗ ନେବାକୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରିଛନ୍ତି।

ଏମଏନଏମ୍ ମୁଖପାତ୍ର ମୁରଲୀ ଆପାସ୍ ପିଟିଆଇକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ କମଲ ହାସନଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଦଳୀୟ କର୍ମୀମାନେ ଜାତୀୟ ରାଜଧାନୀରେ ପାଦ୍ରୀରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ। ସେ କହିଛନ୍ତି, ‘ଅଫିସ୍ ନେତାଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବାବେଳେ ଆମ ନେତା ଏହି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।’

ଅନେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ଏହି ଯାତ୍ରାରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି
ପୂଜା ଭଟ୍ଟ, ସ୍ୱରା ଭାସ୍କର ଏବଂ ଆମୋଲ ପାଲେକରଙ୍କ ପରି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ଭାରତ ଯୋଡା ଯାତ୍ରାରେ ଭାଗ ନେଇଛନ୍ତି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ପୂର୍ବତନ ନୌସେନା ମୁଖ୍ୟ ଆଡମିରାଲ୍ ଏଲ୍ ରାମଦାସ ଏବଂ ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ପୂର୍ବତନ ଗଭର୍ଣ୍ଣର ରଘୁରାମ ରାଜନ, ଲେଖକ ତଥା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଏହି ଯାତ୍ରାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

ହାସନ ୨୦୨୪ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ସହ ଜଡିତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି
ଅଭିନେତା କମଲ ହାସନଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ରବିବାର ଦିନ ଏମଏନଏମ୍ର ପ୍ରଶାସନିକ ତଥା କାର୍ୟ୍ୟନିର୍ବାହୀ କମିଟି ଏବଂ ଜିଲ୍ଲା ସଚିବମାନଙ୍କର ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଦଳ ଏକ ପ୍ରେସ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛି ଯେ ହାସନ ବ ୨୪ ଠକରେ ୨୦୨୪ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ସହ ଜଡିତ କିଛି ପ୍ରମୁଖ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହାକୁ ଦଳର ରଣନୀତି ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଛନ୍ତି।

ଏହି ଘଟଣାରେ ହାସନଙ୍କ ସମ୍ପୃକ୍ତି ସମ୍ପର୍କରେ ପଚରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ରାଜନ ୨୪ ତିକ ବିଶ୍ଳେଷକ ଦୁରାଇ କରୁଣା କହିଛନ୍ତି ଯେ ୨୦୨୪ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଅଭିନେତା ଦଳ ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟରେ ନିର୍ବାଚନ ଚୁକ୍ତି ହେବାର ସମ୍ଭାବନାକୁ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିବା ଏହା ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ପ୍ରୟାସର ଏକ ଅଂଶ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଡିଏମକେ ଏହାର ସହଯୋଗୀଙ୍କୁ ପର୍ୟ୍ୟାପ୍ତ ସିଟ୍ ନ ଦିଏ ତେବେ ଏହି ବିକଳ୍ପ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରାଯିବ।

ଡିଏମକେ ୩୦ ରୁ ଅଧିକ ଲୋକସଭା ଆସନ ଜିତିବ
ଦୁରାଇ କରୁଣା କହିଛନ୍ତି, “୩୦ ରୁ ଅଧିକ ଲୋକସଭା ଆସନ ଜିତି ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଶକ୍ତି ଭାବରେ ଉଭା ହେବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଡିଏମକେ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିବଦ୍ଧ। ତାମିଲନାଡୁର କଂଗ୍ରେସକୁ ଡିଏମକେ ଚାରି-ପାଞ୍ଚରୁ ଅଧିକ ସିଟ୍ ଦେଇପାରିବ ନାହିଁ।” ଏହି ରାଜ୍ୟରେ ଦେଶର ପୁରାତନ ଦଳର ନେତାମାନେ ଏହା ହୃଦୟଙ୍ଗମ କରୁଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ନୂତନ ପର୍ୟ୍ୟାୟରେ ଅଛୁ ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ପୃଥକ ପୃଥକ ପରିସର ଉପରେ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବା କଷ୍ଟକର। ଏହା ସତ୍ୟ ଯେ କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ଡିଏମକେରୁ ପାଞ୍ଚରୁ ଅଧିକ ସିଟ୍ ପାଇପାରିବ ନାହିଁ। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ, ଗଘଗ ର ବର୍ତ୍ତମାନର ନିର୍ବାଚନ ଆଶା ସେମାନଙ୍କୁ ଏକତ୍ର କରିପାରେ ଜ୍ଝ

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.