ଆତଙ୍କବାଦକୁ ନେଇ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଏପରି କହିଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଅନୁରାଗ ଠାକୁର

0

ଓଡ଼ିଆ ନ୍ୟୁଜ୍(ବ୍ୟୁରୋ): ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୋଧରେ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଅନୁରାଗ ଠାକୁରଙ୍କ ଶୂନ୍ୟ ସହନଶୀଳତା ରହିଛି। ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ କଠୋର ନୀତିକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି। ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ଅନୁରାଗ ଠାକୁର କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ସରକାର ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୋଧରେ ଏକଜୁଟ ହେବା ପାଇଁ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱକୁ ପ୍ରେରଣା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଅନୁରାଗ କହିଛନ୍ତି, ଆତଙ୍କବାଦ, ନକ୍ସଲବାଦକୁ ପଛରେ ପକାଇ ଭାରତରେ ମୋଦୀ ସରକାର କାର୍ୟ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୋଧରେ କଠୋର ଆଇନ ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି, ଯେଉଁଥିପାଇଁ କେତେକ ଦେଶରେ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୋଧରେ ଆନ୍ଦୋଳନ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ମୋଦୀ ସରକାର ଆତଙ୍କବାଦ ପାଣ୍ଠି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କଡା କାର୍ୟ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ସାରା ବିଶ୍ୱକୁ ଏକଜୁଟ କରିଛନ୍ତି।

ଉଦ୍ଧାର କାର୍ୟ୍ୟ ଉପରେ ଅନୁରାଗ ଠାକୁର କହିଛନ୍ତି …
ଉଦ୍ଧାର କାର୍ୟ୍ୟ ସମ୍ପର୍କରେ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଅନୁରାଗ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ୟ୍ୟ ଚାଲିଛି। ଅପରେସନ୍ ଗଙ୍ଗା ଅଧୀନରେ, ୨୦୨୧-୨୨ ବର୍ଷରେ ୟୁକ୍ରେନରେ ଫସି ରହିଥିବା ୨୨ ହଜାର ୫୦୦ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା ଜ୍ଝ ଏହି ଅପରେସନ୍ ଫେବୃଆରୀ ୧ ରୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୨୨ ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିଥିଲା ଜ୍ଝ ୨୦୨୧ ମସିହାରେ, ଅପରେସନ୍ ଦେବୀ ଶକ୍ତି ଅଧୀନରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନରୁ ୬୭୦ ସାଧାରଣ ନାଗରିକ ଅଣାଯାଇଥିଲା। କରୋନା ମହାମାରୀ ସମୟରେ ଭାଣ୍ଡେ ଭାରତ ମାଧ୍ୟମରେ ୧ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କୁ ଘରକୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା। ୨୦୧୬ ମସିହାରେ, ଅପରେସନ୍ ସଙ୍କଟ ମୋଚାନ୍ କରାଯାଇଥିଲା, ଅପରେସନ୍ ନେଟ୍ରି ଅଧୀନରେ ଭାରତୀୟମାନଙ୍କୁ ନେପାଳରୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା, ଭାରତୀୟ ନାଗରିକମାନଙ୍କୁ ଅପରେସନ୍ ରାହତ ମାଧ୍ୟମରେ ୟେମେନରୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା ଜ୍ଝ ଭାରତ କେବଳ ନିଜ ନାଗରିକଙ୍କ ଜୀବନ ନୁହେଁ ବରଂ ବିଦେଶୀ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ମଧ୍ୟ ରକ୍ଷା କରିଛି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.