ବୋରୱେଲରେ ଫସିଛି ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ତନ୍ମୟ: ୬୩ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଚାଲିଚଇ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ

0

ଓଡ଼ିଆ ନ୍ୟୁଜ୍ (ବ୍ୟୁରୋ): ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ବେତୁଲ ଜିଲ୍ଲାର ମାଣ୍ଡଭି ଗ୍ରାମରେ ବୁଧବାର ଏକ ବୋରୱେଲରେ ପଡ଼ିଥିବା ୬ ବର୍ଷିୟ ନିରୀହ ତନମୟଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ପାଇଁ ଗତ ୬୩ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଉଦ୍ଧାର କାର୍ୟ୍ୟ ଚାଲିଛି। ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ମଧ୍ୟ ଏନଡିଆରଏଫ ଦଳ ୧୦ ଫୁଟ ଲମ୍ବର ଟନେଲ ନିର୍ମାଣରେ ନିୟୋଜିତ ଅଛନ୍ତି। ୬୩ ଘଣ୍ଟା ପରେ ମଧ୍ୟ ଉଦ୍ଧାରକାରୀ ଦଳ ତନମାଇରେ ପହଞ୍ଚି ପାରି ନାହାଁନ୍ତି। ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ୧୦ ଫୁଟ ଲମ୍ବର ଟନେଲ ନିର୍ମାଣ ହେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି।

ବାସ୍ତବରେ, ହାର୍ଡ ପଥର ଟନେଲ ତିଆରି କରିବାରେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛି ଜ୍ଝ ଗୁରୁବାର ରାତି ୧୨ ଟା ସୁଦ୍ଧା ୩ ଫୁଟ ଗଭୀର ଖନନ କରାଯାଇଥିଲା ଜ୍ଝ ଏନଡିଆରଏଫ ଦଳ ପୁଣି ଥରେ ସକାଳ ୭ ଟାରୁ ଟନେଲ ନିର୍ମାଣରେ ନିୟୋଜିତ ଜ୍ଝ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ତନମୟଙ୍କଠାରୁ କୌଣସି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଗ୍ରହଣ କରାଯାଉ ନାହିଁ। ତନ୍ମାଇରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ତଥାପି ଅଧିକ ସମୟ ଲାଗିପାରେ ଜ୍ଝ ଗତ ବୁଧବାର ଦିନ, ୬ ବର୍ଷିୟ ତନମୟ ଏକ ବୋରୱେଲରେ ପଡ଼ି ୫୦ ଫୁଟ ଗଭୀରରେ ଅଟକି ଯାଇଥିଲେ ଜ୍ଝ

ଟନେଲିଂରେ ସମସ୍ୟା
ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଟନେଲ ତିଆରି କରିବାରେ ଅସୁବିଧା ଅଛି ଜ୍ଝ ପଥର ସହିତ ପାଣି ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଲିକ୍ ହେଉଛି ଜ୍ଝ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଖୋଳିବା ବନ୍ଦ କରି ପମ୍ପ ସାହାଯ୍ୟରେ ପାଣି ବାହାର କରାଯାଉଛି ଜ୍ଝ ଏହା କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଟନେଲ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଆଉ ୬ ଘଣ୍ଟା ସମୟ ଲାଗିପାରେ ଜ୍ଝ

Leave A Reply

Your email address will not be published.