ପାନେ ପାଇଲା ପାକିସ୍ତାନ: ବସି ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କଲେ ଶାହାବାଜ ସରିଫ

0

ଓଡ଼ିଆ ନ୍ୟୁଜ୍ (ବ୍ୟୁରୋ): ଆଜିକାଲି ପାକିସ୍ତାନ ଏକ ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟ ଦେଇ ଗତି କରୁଛି। ସର୍ତ୍ତ ହେଉଛି ସେଠାରେ ଥିବା ଲୋକମାନେ ଖାଇବାକୁ ମଇଦା ପାଇ ନାହାଁନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହାବାଜ ସରିଫଙ୍କ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯେଉଁଥିରେ ପଡୋଶୀ ଦେଶର ସ୍ୱର ବଦଳୁଛି। ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପାକିସ୍ତାନ ଏହାର ଶିକ୍ଷା ଲାଭ କରିଛି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଶାନ୍ତିରେ ବଞ୍ଚିବାକୁ ଚାହୁଁଛି।

ଅଲ ଆରବିଆକୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଭାରତର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ। ଶାହାବାଜ ସରିଫ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଭାରତୀୟ ନେତୃତ୍ୱ ତଥା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରୁଛି ଯେ ଆଲୋଚନା ଟେବୁଲରେ ବସି ପ୍ରତ୍ୟେକ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବା।

ପାକିସ୍ତାନ ଏହାର ଶିକ୍ଷା ଲାଭ କରିଛି – ଶାହାବାଜ
ଭାରତ ସହ ସମ୍ପର୍କ ସୁଦୃଢ କରିବାକୁ ଓକିଲାତି କରି ପାକିସ୍ତାନୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ପଡୋଶୀ। ଶାନ୍ତିରେ ବଞ୍ଚିବା ଆମର ଦାୟିତ୍। ଅଟେ। ଅଗ୍ରଗତି କର କିମ୍ବା ପରସ୍ପର ସହିତ ଲଢନ୍ତୁ ଏବଂ ସମୟ ଏବଂ ସମ୍ବଳ ନଷ୍ଟ କରନ୍ତୁ। ”ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି,“ ଆମେ ଭାରତ ସହିତ ତିନୋଟି ଯୁଦ୍ଧ କରିଛୁ ଏବଂ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଥର ଏହା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଅଧିକ ଦାରିଦ୍ର, ଦାରିଦ୍ର ଏବଂ ବେକାରୀ ଆଣିଛି। ଆମେ ଆମର ଶିକ୍ଷା ଶିଖିଛୁ ଏବଂ ଆମେ ଶାନ୍ତିରେ ବଞ୍ଚିବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ ଜ୍ଝ

ଚାଟ୍ ବାର୍ତ୍ତା ଜ୍ଝ
ଶାହାବାଜ ସରିଫ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ଆମର ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ମୋର ବାର୍ତ୍ତା ହେଉଛି ଆସନ୍ତୁ ବସି ଆଲୋଚନା କରିବା। ବୋମା ଏବଂ ବନ୍ଧୁକ ତିଆରି କରିବାରେ ଆମର ସମ୍ବଳ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପାକିସ୍ତାନ ଚାହୁଁନାହିଁ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.