୨୦୨୪ ପାଇଁ ବିଜେପିର ବ୍ଲୁ ପ୍ରିଣ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ; ମେ ୨୦ରେ ବିଜେପିର ଉଚ୍ଚ ସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ, ଯୋଗ ଦେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

0

ରାଜସ୍ଥାନର ଜୟପୁରରେ ବିଜେପିର ଏକ ଉଚ୍ଚ ସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଏହି ବୈଠକ ୨୦-୨୧ ମଇରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ବିଜେପିର ଏହି ବୈଠକରେ ଜାତୀୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ଅଧିକାରୀମାନେ ଯୋଗଦେବେ। ଦଳର ସମସ୍ତ ଜାତୀୟ ସଚିବ, ସାଧାରଣ ସଚିବ, ଉପ-ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଏବଂ ରାଜ୍ୟର ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହି ସଭାରେ ଯୋଗଦେବେ | ସୂଚନାନୁସାରେ, ରାଜନୈତିକ ସମୀକରଣ, ଆଗାମୀ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଏବଂ ସଂଗଠନକୁ ମଜବୁତ କରିବା ବିଷୟରେ ଗୁରୁତତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଆଲୋଚନା ହେବ। ରାଜସ୍ଥାନ ସମେତ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ରାଜ୍ୟରେ ହେବାକୁ ଥିବା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପାର୍ଟି ଭେଟେରାନମାନେ ଏକ ରୋଡମ୍ୟାପ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ। ନିର୍ବାଚନ ରଣନୀତି ଏବଂ ଆବଶ୍ୟକ ସାଂଗଠନିକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି।

ଏହି ବୈଠକରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ମଧ୍ୟ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ। ସେ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ସଭାରେ ଯୋଗଦେବେ ଏବଂ ଦଳର କର୍ମୀଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବେ। ଏହି ସଭାରେ ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସଭାପତି ଜେପି ନଡ୍ଡା ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିବେ। ଦଳର ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି, ରାଜ୍ୟ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା, ସହ-ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ଏବଂ ସାଧାରଣ ସଚିବ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଏହି ସଭାରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ସୂଚନାନୁସାରେ, ରାଜ୍ୟ ୟୁନିଟ୍ ଏବଂ ସାଧାରଣ ସଚିବମାନଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟ ୟୁନିଟ୍ ଦ୍ୱାରା କରାଯିବାକୁ ଥିବା କାର୍ଯ୍ୟର ବିସ୍ତୃତ ରୂପରେଖ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ଦଳ ଏହାର ସଂଗଠନକୁ ମଜବୁତ କରିବା ପାଇଁ ନେଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ବିଷୟରେ ବିସ୍ତୃତ ଭାବେ ଆଲୋଚନା ହେବ। ଏହି ବୈଠକରେ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ରାଜ୍ୟଗୁଡିକରେ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରସ୍ତୁତି ସମ୍ପର୍କରେ ବିସ୍ତୃତ ଭାବେ ଆଲୋଚନା ହେବ। ଏକ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ, ଛତିଶଗଡ, ରାଜସ୍ଥାନ, ଗୁଜୁରାଟ, ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ ଏବଂ କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏହି ବୈଠକ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ବୈଠକରେ ଆଗାମୀ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ରଣନୀତି ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଏକ ବ୍ଲୁ ପ୍ରିଣ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇପାରିବ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.