ଭାରତ ଯୋଡ଼ୋ ଯାତ୍ରାରୁ ବିରତି ନେଇ ଗୁଜୁରାଟରେ ପ୍ରଚାର କରିବେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ

0

ଓଡ଼ିଆ ନ୍ୟୁଜ୍ (ବ୍ୟୁରୋ): କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ୨୨ ନଭେମ୍ବରରେ ଗୁଜରାଟରେ ପ୍ରଚାର କରିବେ। କଂଗ୍ରେସ ପାର୍ଟିର ଭାରତ ଯୋଡ ଯାତ୍ରାରୁ ବିରତି ନେବା ପରେ ସେ ଗୁଜରାଟ ଗସ୍ତ କରିବେ। ଡିସେମ୍ବର ୧ ଏବଂ ୫ ରେ ଗୁଜୁରାଟରେ ଦୁଇଟି ପର୍ୟ୍ୟାୟରେ ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଭୋଟ୍ ଗଣନା ଡିସେମ୍ବର ୮ ରେ ହେବ

ନଭେମ୍ବର ୧୨ ରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିବା ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ନକରିବାରୁ ପୂର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ବିଜେପିର ସମାଲୋଚନାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ହିମାଚଳରେ ନିର୍ବାଚନ ଶେଷ ହେବା ସହିତ କଂଗ୍ରେସ ଗୁଜରାଟ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଉଛି। ଆଗାମୀ କିଛି ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରମୁଖ ଦଳର ନେତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ମତଦାନ ରାଜ୍ୟରେ ଅନେକ ପ୍ରଚାର ରାଲି ସ୍ଥିର ହୋଇଛି। ଏହା ଅଧୀନରେ ଆସନ୍ତା ୧୫ ଦିନରେ ଦଳ ମୋଟ ୨୫ ମେଗା ରାଲି କରିବ ଯାହା ୧୨୫ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀକୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିବ। କଂଗ୍ରେସର ଏହି ରାଲିଗୁଡିକ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ନିର୍ବାଚନ ରଣନୀତି ଅଧୀନରେ ରହିବ, ଯେଉଁଥିରେ ଦଳର ସମସ୍ତ ବଡ ନେତା ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ।

ପାର୍ଟି ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ମଲ୍ଲିକାର୍ଜୁନ ଖାର୍ଗେ, ଉଭୟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ – ଅଶୋକ ଗେହଲୋଟ୍ ଏବଂ ଭୁପେଶ ବାଗେଲ; କଂଗ୍ରେସର ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଓବିସି-ଏସସି-ଏସଟି-ସଂଖ୍ୟାଲଘୁ ଦଳର ବଡ ନେତାମାନେ ମଧ୍ୟ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଗୁଜୁରାଟରେ ନିର୍ବାଚନ ରାଲି ଏବଂ ପ୍ରଚାର କରିବେ। ସେପଟେ ଗୁଜୁରାଟ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ଷଷ୍ଠ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରିଛି। ଏହି ନୂତନ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ସହିତ ଦଳ ଏପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୨ ଟି ଆସନ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରିଛି। ନଭେମ୍ବର ୪ ରେ କଂଗ୍ରେସ ଏହାର ପ୍ରଥମ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ୪୩ ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାମ ରହିଥିଲା। ୪୬ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ ତାଲିକା ୧୦ ନଭେମ୍ବରରେ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା ଜ୍ଝ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ୭ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ତେବେ ପୂର୍ବରୁ ନାମିତ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଗୋଟିଏ ଥିଲା।

Leave A Reply

Your email address will not be published.