କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ୮ ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ଅବସରରେ ଶିମଲା ଯିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ; ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କଡ଼ାକଡ଼ି

0

କେନ୍ଦ୍ରରେ କାର୍ଯ୍ୟକାଳର ୮ ବର୍ଷ ପୂରଣ କରିଛନ୍ତି ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ସରକାର। କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ୮ ବର୍ଷ ପୂରଣ ଅବସରରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଛି। ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର ରାଜଧାନୀ ଶିମଲାରେ ୩୧ ମେ ରେ ଏହି ସମାରୋହ ଆୟୋଜିତ ହେଉଛି। ଚଳିତ ବର୍ଷ ହିମାଚଳରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ହେବାକୁ ଯାଉଥିବାରୁ ଶିମଲାଙ୍କୁ ୮ ତମ ବାର୍ଷିକୀ ପାଳନ କରିବାକୁ ମନୋନୀତ କରାଯାଇଛି। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ସମେତ ବହୁ ବଡ ନେତା ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସମ୍ପର୍କରେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଉପରେ ନଜର ରଖିବା ପାଇଁ ଏସପିଜି ଦଳ ଶିମଲାରେ ମଧ୍ୟ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି।

ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସୁରକ୍ଷା ଦଳ (ଏସପିଜି) ଶିମଲାର ରିଜ୍ ମୈଦାନକୁ ଯାଞ୍ଚ କରିଥିଲେ। ମଞ୍ଚ ସ୍ଥାପନା ପାଇଁ ଏସପିଜି ଉଭୟ ରିଜ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ କିମ୍ବା ଟାକା ବେଞ୍ଚ ଯାଞ୍ଚ କରିଥିଲେ | ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ୩୧ ମେ ରେ ଶିମଲାକୁ ଆସୁଛନ୍ତି। ମହା ଆଡ଼ମ୍ବରରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପାଳନ ହେବା କାରଣ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଆଠ ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ଉତ୍ସବ ପାଳନ ଅବସରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଶିମଲା ଠାରୁ ଦେଶକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବେ। ଯାତ୍ରା ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ କୌଣସି ଅଭାବ ରହିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ, ତେଣୁ ରାଜ୍ୟ ସଚିବାଳୟ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତ ଅଧିକାରୀ ଗୁରୁତର ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ହିମାଚଳ ସରକାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ରିଜ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡର ଟାକା ବେଞ୍ଚରୁ ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେଉଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ୧୪ ଟି ବ୍ଲକ୍ ତିଆରି କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦିଆଯାଇଛି। ମଲ୍ ରୋଡ୍ ଏବଂ ସ୍କାଣ୍ଡାଲ୍ ପଏଣ୍ଟରେ ବଡ଼ ଏଲଇଡି ସ୍କ୍ରିନ ସ୍ଥାପନ କରିବାର ଯୋଜନା ଅଛି।  ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ସମ୍ବୋଧନ ସମୟରେ ଏକ ବିରାଟ ଜନସମାଗମ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଏହି ଅବସରରେ କଡା ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି। ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ଶିମଲା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ପାଇଁ ପ୍ରାୟ ୫୦୦୦ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ କର୍ମଚାରୀ ନିୟୋଜିତ ହେବେ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.