କଞ୍ଜୱାଲା ମାମଲାରେ ପୋଲିସ ଉପରେ ବର୍ଷିଲେ କୋର୍ଟ: କହିଲେ ଏମିତି?

0

ଓଡ଼ିଆ ନ୍ୟୁଜ୍ (ବ୍ୟୁରୋ): କଞ୍ଜୱାଲା ମାମଲାରେ ଅବହେଳା ଅଭିଯୋଗରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ପୂର୍ବରୁ ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲା। ଏବେ କୋର୍ଟ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସକୁ ତାଗିଦ କରିଛନ୍ତି। ଏପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ଏହି ମାମଲାରେ ପ୍ରମାଣ ସଂଗ୍ରହ କରିପାରୁ ନ ଥିବାରୁ କୋର୍ଟ ଏକ କଠୋର ମନୋଭାବ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। କୋର୍ଟ ପଚାରିଛନ୍ତି କାହିଁକି ପୋଲିସ ଗୋଟିଏ ଥରରେ ସମସ୍ତ ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ ସଂଗ୍ରହ କରୁନାହିଁ? ପ୍ରମାଣକୁ ଟାମ୍ପରିଂ କରିବାକୁ ପୋଲିସ ଅପେକ୍ଷା କରିଛି କି?
ସୋମବାର (ଜାନୁୟାରୀ ୯) ରୋହିନୀ କୋର୍ଟରେ ଶୁଣାଣି ସମୟରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଆଶୁତୋଷ, ଦୀପକ ଖାନ୍ନା, ଅମିତ ଖାନ୍ନା, କୃଷ୍ଣ, ମିଥୁନ ଏବଂ ମନୋଜ ମିତ୍ତଲ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସରେ ହାଜର ହୋଇଥିବା ଅତିରିକ୍ତ ସରକାରୀ ଓକିଲ ଅତୁଲ ଶ୍ରୀବାସ୍ତବ କୋର୍ଟରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ଏହି ମାମଲାରେ ସମସ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ନ୍ୟାୟିକ ହେପାଜତ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ସମସ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ୧୪ ଦିନ ପାଇଁ ନ୍ୟାୟିକ ହେପାଜତକୁ ପଠାଯାଇଥିଲା।

ଏହାର ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ କ’ଣ କହିଛି?
କୋର୍ଟ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସକୁ ପଚାରିଛନ୍ତି, ଗତ ଚାରି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସେମାନେ କେତେ ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ ପାଇଛନ୍ତି? ଏହା ଉପରେ ଅନୁସନ୍ଧାନକାରୀ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ତାଙ୍କୁ ୬ ଟି ଫୁଟେଜ୍ ମିଳିଛି। ତାଙ୍କ ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦୀର୍ଘ ମାର୍ଗ (ଯେଉଁଠାରେ ଅଞ୍ଜଲିଙ୍କୁ ଟାଣି ନିଆଯାଇଥିଲା) ହେତୁ ଏହା ସମୟ ନେଉଛି ଜ୍ଝ ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ କାରରୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ। ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜାଣିଥିଲା ଯେ ଝିଅଟି କାରରେ ଫସି ରହିଛି। ଏହା ସତ୍ତେ୍ୱ ସେ ଗାଡି ଚଳାଇ ଚାଲିଥିଲେ। ଏହି ମାମଲାରେ ଏପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ଆଉ ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି।

ତଦନ୍ତର ଗତି ଉପରେ ମଧ୍ୟ କୋର୍ଟ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି
ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ କାରରୁ ଓହ୍ଲାଇ ଝିଅକୁ ଦେଖିଥିବା ଦୁଇଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଛି। ତେବେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ନାମ ପ୍ରକାଶ କରାଯାଇ ନାହିଁ। ପ୍ରଥମ ଅଭିଯୁକ୍ତ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଥରେ ମଧ୍ୟ କାରରୁ ଓହ୍ଲାଇ ନାହାଁନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସିସିଟିଭିରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ଜଣାପଡୁଛି ଯେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ତଳକୁ ଓହ୍ଲାଇ ଝିଅକୁ ମଧ୍ୟ ଦେଖିଛି। ତଦନ୍ତର ଗତି ଉପରେ କୋର୍ଟ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି। ସମସ୍ତ ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ୍ ଗୋଟିଏ ଥରରେ କାହିଁକି ବାହାର କରାଯାଉନାହିଁ ବୋଲି କୋର୍ଟ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି?

Leave A Reply

Your email address will not be published.