‘ଏବେ ବି ସମୟ ଅଛି’: ମତଦାନ ପୂର୍ବରୁ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡ଼େଜା ଶେୟାର କଲେ ବାଲାସାହେବ ଠାକରେଙ୍କ ପୁରୁଣା ଭିଡିଓ

0

ଓଡ଼ିଆ ନ୍ୟୁଜ୍ (ବ୍ୟୁରୋ): ଗୁଜୁରାଟରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ୟ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ସକାଳ ୮ ଟାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ୧୯ ଟି ଜିଲ୍ଲାର ୮୯ ଟି ଆସନରେ ଭୋଟ୍ ଦେବା ପାଇଁ ଭୋଟରମାନେ ଧାଡିରେ ଆସିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ମତଦାନ ଅପରାହ୍ନ ୫ଟା ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ। ଏହି ପ୍ରଥମ ପର୍ୟ୍ୟାୟରେ ୭୮୮ ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ ବିବାଦରେ ଅଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ କିଛି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଟିକେଟ ପାଇବା ପରେ ମଧ୍ୟ ହେଡଲାଇନରେ ରହିଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କ୍ରିକେଟର ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ରିବାବାଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ରହିଛି। ଯେଉଁମାନେ ବିଜେପି ଟିକେଟ୍ ରେ ନିର୍ବାଚନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଛନ୍ତି ଜ୍ଝ

ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ବାଲାସାହେବ ଠାକରେଙ୍କ ପୁରୁଣା ଭିଡିଓ କରିଥିଲେ
କିନ୍ତୁ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଆହୁରି କୌତୁହଳପୂର୍ଣ୍ଣ କାରଣ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜାଙ୍କ ପିତା କଂଗ୍ରେସକୁ ଭୋଟ୍ ଦେବାକୁ ଆବେଦନ କରୁଛନ୍ତି। ଯାହା ଅନେକ ଆଲୋଚନାରେ ରହିଥାଏ ଜ୍ଝ ଏଥି ସହିତ, ଭୋଟ୍ ଦେବାର ଠିକ୍ ପୂର୍ବରୁ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ବାଲାସାହେବ ଠାକରେଙ୍କ ଏକ ପୁରୁଣା ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ‘ସମୟ ଅଛି’। ଏହି ଟୁଇଟ୍ ‘ଗୁଜରାଟୀ ମାନଙ୍କୁ ବୁଝିବା’ ପରେ ଲୋକଙ୍କ ଭିନ୍ନ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଆସୁଛି। କେବଳ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏହି ନିର୍ବାଚନ ଲଢୁଛି କି ନାହିଁ।

https://twitter.com/imjadeja/status/1597949685779480576?s=20&t=MPPgrCZvzpmoWg0yxbUezw

ଏହି ବିବାଦରେ ୭୮୮ ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ
ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଜାଡେଜାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରନ୍ତୁ, ସେ ଉତ୍ତର ଜାମନଗର ଆସନରୁ ନିର୍ବାଚନ କ୍ଷେତ୍ରକୁ ଆସିଛନ୍ତି। ରିଭାବା ୨୦୧୯ ରେ ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଯେତେବେଳେ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜାଙ୍କ ପିତା ଏବଂ ଭଉଣୀ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିଥିଲେ, ପତ୍ନୀ ରିବାବା କହିଥିଲେ ଯେ ପରିବାରରେ କୌଣସି ପାର୍ଥକ୍ୟ ନାହିଁ, ଏହା କେବଳ ଆଦର୍ଶର ବିଷୟ। ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ୧୮୨ ସିଟ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଗୁଜୁରାଟ ବିଧାନସଭାରେ ୮୯ ଟି ଆସନରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରୁଥିବା ୭୮୮ ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ରିବାବା ଅନ୍ୟତମ। ୨୦୧୭ ରେ ବିଜେପିର ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ରସିଂହ ଜାଡେଜା ଏଠାରୁ ନିର୍ବାଚନରେ ଜିତିଥିଲେ। ଏଥର ତାଙ୍କ ଟିକେଟ୍ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରାଯାଇଥିଲା। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ୨୦୧୨ ରେ କଂଗ୍ରେସର ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ରସିନ୍ ଜାଡେଜା ନିର୍ବାଚନରେ ଜିତିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ନିର୍ବାଚନରେ ସେ ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.