କରାଚିରେ ଦାଉଦ୍ ଇବ୍ରାହିମ୍ !

0

ଅଣ୍ଡରୱାର୍ଲ୍ଡ ଡନ୍ ଡାଉଡ୍ ଇବ୍ରାହିମ୍ ବିଷୟରେ ବଡ ଖୁଲାସା। ଦାଉଦ ଇବ୍ରାହିମଙ୍କ ଭଣଜା ଏହି ସମୟରେ ଦାଉଦ ଇବ୍ରାହିମ କେଉଁଠାରେ ଅଛନ୍ତି ସେ ବିଷୟରେ ଏକ ବଡ଼ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଦାଉଦର ଭଣଜା ଅଲିଶାହ ପାର୍କର ଇଡିଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦାଉଦ ବର୍ତ୍ତମାନ ପାକିସ୍ତାନର କରାଚିରେ ରହୁଛନ୍ତି। ପଚରାଉଚରା ସମୟରେ ଇଡିଙ୍କୁ ଅଲିଶାହ ଆହୁରି ଅନେକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଅଲିଶାହ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଏବଂ ସେ ଦାଉଦଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ ନାହାଁନ୍ତି। ଦାଉଦଙ୍କ ପତ୍ନୀ ମେହଜାବିନ ପର୍ବ ସମୟରେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଏବଂ ଭଉଣୀମାନଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରନ୍ତି |

ସୂଚନା ଯେ, ଇଡି ଅଧିକାରୀମାନେ ମନି ଲଣ୍ଡରିଂ ମାମଲାରେ ଅଲିଶାହଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରୁଛନ୍ତି। ଫେବୃଆରୀରେ ଇଡି ଦ୍ୱାରା ଆଲିଶାହ ସମନ ହୋଇଥିଲେ | ପ୍ରମାଣର ଏକ ଅଂଶ ଭାବରେ ଚାର୍ଜସିଟ୍ ସହିତ ତାଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ଦାଉଦ୍ ଇବ୍ରହିମର କିଛି ସହଯୋଗୀଙ୍କ ନାମରେ ମଧ୍ୟ FIR ପଞ୍ଜୀକୃତ ହୋଇଥିଲା, ସେମାନେ ହେଲେ ଆନିସ୍ ଇବ୍ରାହିମ୍ ଶେଖ୍, ଶକିଲ୍ ଶେଖ, ଜାଭେଦ୍ ପଟେଲ ,  ଟାଇଗର ମେମୋନ। ଶକିଲ୍ ଶେଖର ସହାୟକ ସଲିମ କୁରେଶୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର ଅନୁସନ୍ଧାନକାରୀ ଦଳ ପଚରାଉଚରା କରିଥିଲେ। ଜାଲ୍ ପାସପୋର୍ଟ ଆଧାରରେ କୁରେଶୀ ଅନେକ ଥର ପାକିସ୍ତାନ ଯାଇଥିଲେ ବୋଲି ଇଡି ଦାବି କରିଛି। ସେ ମଧ୍ୟ ଡାଉଡ୍ ଏବଂ ଶକିଲଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ କାମ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ଫେବୃଆରୀ ୨୦୨୨ରେ ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଥିବା FIR ଆଧାରରେ, UAPA ର ଧାରା ୧୭,୧୮, ୨୦, ୨୧,୩୫ ଏବଂ ୪୦ ସହିତ ଆଇପିସିର 120B ଅଧୀନରେ ଇଡି ଦାଉଦ୍ ଇବ୍ରାହିମ ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମନି ଲଣ୍ଡରିଂ ଯାଞ୍ଚ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା।

ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛି ଯେ ଡାଉଡ୍ ଇବ୍ରାହିମ୍ ଭାରତ ଛାଡିବା ପରେ ନିଜର ଭଉଣୀ ହସିନା ପାର୍କର  ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ଭାରତରେ ନିଜର ଅପରାଧିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା।

Leave A Reply

Your email address will not be published.