ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ଯୋଗୀ ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳର ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ସମାରୋହ! ଜାଣନ୍ତୁ କେବେ

0

ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୫ରେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ କ୍ୟାବିନେଟର ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। କ୍ୟାବିନେଟରେ ମହିଳା ଏବଂ ଯୁବକମାନଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ଭାଗିଦାରୀ ରହିବ। ଏନେଇ ବରିଷ୍ଠ ପ୍ରଶାସନିକ ଉତ୍ସ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ସମାରୋହକୁ ସ୍ମରଣୀୟ ତଥା ମହାନ୍ କରିବା ପାଇଁ ଏହା ରାଜଧାନୀର ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପାଇ ଇକାନା ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଆୟୋଜିତ ହେଉଛି।

ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ସମାରୋହରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ, ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସଭାପତି ଜେ.ପି. ନଡ୍ଡା, ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ ଏବଂ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା, ଅନ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ, ବିଜେପି ଶାସିତ ରାଜ୍ୟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଦେଶର ପ୍ରମୁଖ ନେତାମାନେ ଏଥିରେ ସାମିଲ ହେବେ ବୋଲି ସୂଚନା ରହିଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଭେଟେରାନ ନେତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ, ବଙ୍ଗଳା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ, ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିର କନଭେନର ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ଏବଂ ଶିବସେନା ମୁଖ୍ୟ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ସିଂ ଯାଦବ, ଏସପି ସଭାପତି ଅଖିଳେଶ ଯାଦବ ଏବଂ ବିଏସପି ମୁଖ୍ୟ ମାୟାବତୀଙ୍କୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରାଯିବ।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ସମାରୋହରେ ପ୍ରାୟ ୪୫ ହଜାର ଲୋକ ଯୋଗଦେବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ଏଥିରେ ଦୁଇ ଶହ VVIP ଅତିଥିଙ୍କ ଏକ ତାଲିକା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.