ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର; ଆସୁଛି ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍ ରିଆକ୍ସନ ଫିଚର୍, ସୂଚନା ଦେଲେ ମାର୍କ ଜୁକରବର୍ଗ

0

ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଖୁସି ଖବର ଅଛି, କାରଣ ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍ ଠାରୁ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଅପେକ୍ଷା କରିବା ପରେ ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍ ରିଆକ୍ସନ ଫିଚର୍ ଗଡ଼ାଯାଇଛି। ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍ ମାଲିକାନା କମ୍ପାନୀ ମେଟାର ସିଇଓ ମାର୍କ ଜୁକରବର୍ଗ ତାଙ୍କ ଫେସବୁକ୍ ପେଜରୁ ଏହି ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଜୁକରବର୍ଗ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଜି ଠାରୁ ଅର୍ଥାତ୍ ୫ ମଇ ୨୦୨୨ ରୁ ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍ ରିଆକ୍ସନ ଫିଚର୍ ରୋଲଆଉଟ୍ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍ ଦ୍ୱାରା ୬ ଟି ଇମୋଜି ଗଡ଼ାଯାଇଛି | ଏଥିରେ ଆଙ୍ଗୁଠି, ହୃଦୟ, ହସିବା, ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ, ଦୁଃଖ ଏବଂ ଧନ୍ୟବାଦ ଭଳି ଇମୋଜି ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ | ଆଗାମୀ ଦିନରେ କିଛି ନୂତନ ଇମୋଜି ଲଞ୍ଚ କରାଯିବ ବୋଲି ମାର୍କ ଜୁକରବର୍ଗ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।

ବାସ୍ତବରେ, ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍ ରିଆକ୍ସନ ଫିଚର୍, ଯେପରି ନାମ ସୂଚାଇଥାଏ, ଆପଣଙ୍କୁ କୌଣସି ଚାଟରେ ବିନା ଟେକ୍ସଟ ମେସେଜ କରି ଇମୋଜି ସାହାଯ୍ୟରେ ନିଜର ଏକ୍ସପ୍ରେସନକୁ ସେୟାର କରିପାରିବେ। ଫେସବୁକରେ ଏହିପରି ଏକ ଫିଚର୍ ପୂର୍ବରୁ ଉପସ୍ଥିତ ଅଛି | ବର୍ତ୍ତମାନ, ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପରେ ଇମୋଜି ସହିତ ଉତ୍ତର ଦେବାର ଏକ ଫ୍ରିଚର ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଛି | ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଚାଟ୍ ବକ୍ସକୁ ଯାଇ ଇମୋଜି ଚୟନ କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ | ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ କେବଳ ବାର୍ତ୍ତା ଉପରେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଦବାଇ ଇମୋଜି ସହିତ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ।

କେମିତି କରିବେ ବ୍ୟବହାର:-

ପ୍ରଥମେ ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍ ଅପଡେଟ୍ କରନ୍ତୁ।

ଆପଣ ଉତ୍ତର ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍ ଚାଟ୍ ଖୋଲନ୍ତୁ।

ତା’ପରେ ସେହି ଚାଟ୍ ଦବାନ୍ତୁ ଏବଂ ଧରି ରଖନ୍ତୁ | ଏହା ପରେ ଏକ ପପ୍-ଅପ୍ ମେସେଜ୍ ଆସିବ। ଏହି ବାର୍ତ୍ତାରେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଇମୋଜି ରହିବ। ଆପଣ ଉତ୍ତର ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ଇମୋଜି ଚୟନ କରନ୍ତୁ | ପପ୍-ଅପ୍ ବାର୍ତ୍ତାରେ ସମୁଦାୟ ୬ ଟି ଇମୋଜି ଦେଖାଯିବ | ଏଥିମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ଚୟନ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଯାହାର ଉତ୍ତର ସନ୍ଦେଶର ତଳେ ଦେଖାଯିବ।

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.