ମୁମ୍ବାଇକୁ ୬ ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରି ପ୍ରଥମ ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି ଟାଇଟଲ ହାତେଇଲା ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ

0

ଓଡ଼ିଆ ନ୍ୟୁଜ୍ (ବ୍ୟୁରୋ): ରଣଜୀ ଟ୍ରଫିର ଫାଇନାଲରେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ୪୧ ଥର ଚାମ୍ପିୟନ ମୁମ୍ବାଇକୁ ୬ ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରି ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଟାଇଟଲ ଜିତିଥିଲା । ଶେଷ ଦିନରେ ମୁମ୍ବାଇ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ସାମ୍ନାରେ ବିଜୟ ପାଇଁ ୧୦୮ ରନ୍ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଧାର୍ୟ୍ୟ କରିଥିଲା, ଯାହା ଦଳ ୨୯.୫ ଓଭରରେ ହାସଲ କରିଥିଲା। ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଏହି ବିଜୟର ହିରୋମାନେ ହେଲେ ୟଶ ଦୁବେ, ଶୁଭମ୍ ଶର୍ମା ଏବଂ ରାଜତ ପାଟିଦାର, ଯିଏ ଏକ ଶତାବ୍ଦୀ ସହ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ଦଳକୁ ଅଗ୍ରଣୀ ଦେଇଥିଲେ। ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଏହି ଟାଇଟଲ୍ ସହିତ ୬୭ ବର୍ଷର ମରୁଡ଼ି ସମାପ୍ତ କରିଛନ୍ତି ।

ପ୍ରତିଯୋଗିତା ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ମୁମ୍ବାଇର ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ସରଫରାଜ ଖାନ ଏକ ଶତାବ୍ଦୀ ଆଧାରରେ ୩୭୪ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ଏଥିସହିତ ସାଂସଦ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ବୋର୍ଡରେ ୫୩୬ ରନ୍ ରଖି ୧୬୨ ରନର ଅଗ୍ରଣୀ ନେଇ ମ୍ୟାଚ୍ କ୍ୟାପଚର କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ପାଇଁ ଯଶ ଦୁବେ, ଶୁଭମ୍ ଶର୍ମା ଏବଂ ରଜତ ପାଟିଦାର ଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ।

ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ଦ୍ରୁତ ସ୍କୋର କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରି ମୁମ୍ବାଇର ପୂରା ଦଳ ୨୬୯ ରନ୍ ପାଇଁ ବାନ୍ଧି ହୋଇଥିଲେ। କୁମାର କାର୍ତ୍ତିକେୟ ୪ ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇ ମୁମ୍ବାଇର ପିଠି ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି। ୧୦୮ ରନ୍ର ଟାର୍ଗେଟକୁ ୩୦ ତମ ଓଭରର ଗୋଟିଏ ବଲ ସହ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ସହଜରେ ଗୋଡ଼ାଇଥିଲେ। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ହିମାଂଶୁ ୩୭ ସ୍କୋର କରିଥିବାବେଳେ ଶୁଭମ୍ ଏବଂ ପାଟିଦାର ୩୦-୩୦ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ପାଟିଦାର ବିଜୟୀ ଶଟ୍କୁ ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲା ଏବଂ ସେ ଶେଷ ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ଅପରାଜିତ ରହିଥିଲେ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.