ଋଷିଆର ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଆକାଶ ସୀମା ବନ୍ଦ କଲା ୟୁକ୍ରେନ; ମଝି ଆକାଶରୁ ଫେରିଲା ବିମାନ

0

ଋଷିଆର ଆକ୍ରମଣର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା ୟୁକ୍ରେନ ଏହାର ଆକାଶପଥ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛି। ଏହି ସମୟରେ, ଏହାରି ଭିତରେ ଭାରତୀୟମାନଙ୍କୁ ଫେରାଇ ଆଣିବା ପାଇଁ ଯାଇଥିବା କିଭ ଗୟା ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆର ଏକ ବିମାନକୁ ମଝିରୁ ଫେରିବାକୁ ପଡିଛି। ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ବେସାମରିକ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ପାଇଁ ୟୁକ୍ରେନ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଦେଶର ଆକାଶ ସୀମା ବନ୍ଦ କରିବା ମାତ୍ରେ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଏହାକୁ ବିଚାର କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ, ଯାହା ପରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଥିଲା।

ଏହି ସମୟରେ, କିଭରୁ ଏକ ୟୁକ୍ରେନ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ଏୟାରଲାଇନ୍ସର ବିମାନ ଗୁରୁବାର ଦିନ ପ୍ରାୟ ୭.୪୫ରେ ସମୟରେ ଦିଲ୍ଲୀ ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ଅବତରଣ କରିଥିଲା। STIC ଗ୍ରୁପ୍ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଅଞ୍ଜୁ ଭାରିୟା କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିମାନରେ ୧୮୨ ଜଣ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅଧିକାଂଶ ଛାତ୍ର ଥିଲେ। ସପ୍ତାହେ ଧରି ଚାଲିଥିବା ଉତ୍ତେଜନା ପରେ ଋଷିଆ ଗୁରୁବାର ୟୁକ୍ରେନ ବିରୋଧରେ ସାମରିକ ଅପରେସନ ଘୋଷଣା କରିଛି। ଏହା ପରେ ୟୁକ୍ରେନ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ନାଗରିକ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ପ୍ରତି ବିପଦ ଥିବାରୁ ୟୁକ୍ରେନ ମଧ୍ୟରେ ବେସାମରିକ ବିମାନ ଉଡ଼ାଣ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଯାଇଛି ବୋଲି ଦର୍ଶାଇ ୟୁକ୍ରେନ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଏକ ନୋଟିସ ଜାରି କରିଛନ୍ତି।

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.