ୟୁପି ନିର୍ବାଚନ ୨୦୨୨: ଆଜି ଷଷ୍ଠ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଭୋଟିଂ, ଜାଣନ୍ତୁ ଏଯାବତ୍ କେତେ ପ୍ରତିଶତ ହୋଇଛି ଭୋଟିଂ

0

ୟୁପି ନିର୍ବାଚନ ୨୦୨୨: ଆଜି ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ୬ଷ୍ଠ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଭୋଟ ଗ୍ରହଣ ଚାଲିଛି। ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ବସ୍ତି, ସନ୍ଥ କବୀରନଗର, ସିଦ୍ଧାର୍ଥନଗର, ମହାରାଜଗଞ୍ଜ, କୁଶିନଗର, ଦେଓରିଆ, ଗୋରଖପୁର, ବଳରାମପୁର, ଆମ୍ବେଦକର ନାଗର ଏବଂ ବାଲିଆରେ ୫୭ ଟି ସିଟ୍ ପାଇଁ ମତଦାନ ଚାଲିଛି। ୟୁପିରେ ସକାଳ ୧୧ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨୧.୭୯ ପ୍ରତିଶତ ମତଦାନ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି। ସର୍ବାଧିକ ସଂଖ୍ୟକ ବସ୍ତିରେ ମତଦାନ ହୋଇଛି। ଦେଓରିଆରେ ବିଜେପି କର୍ମୀ ଇଭିଏମ୍ ତାର ନଷ୍ଟ କରିଦେଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି। ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ଅଭିଯୋଗ କରିଛି ଯେ ସନ୍ଥ କବୀର ନଗର ଜିଲ୍ଲାର ଧଙ୍ଗହାଟା ବିଧାନସଭା ୩୧୪ ର ବୁଥ ନମ୍ବର ୧୩୯ର ଇଭିଏମରେ ତ୍ରୁଟି ରହିଛି। ଦେଓରିଆ ଜିଲ୍ଲାର ସାଲେମପୁର ବିଧାନସଭାର ବୁଥ୍ ନମ୍ବର ୩୪୧ ରେ ଇଭିଏମ୍ ତ୍ରୁଟିପୂର୍ଣ୍ଣ | ଦେଓରିଆ ଜିଲ୍ଲାର ବାରହା ବିଧାନସଭା ୩୪୨ ର ବୁଥ ନମ୍ବର ୨୨୯,୩୩୦ ରେ ନକଲି ଭୋଟ୍ ଦିଆଯାଉଛି। ବାଲିଆ ଜିଲ୍ଲାର ବାନ୍ସଡି ବିଧାନସଭା ୩୬୨ ର ବୁଥ ନମ୍ବର ୧୩୨ ରେ ନକଲି ଭୋଟ୍ ଦିଆଯାଉଛି। ଏହାର ଉଚିତ ତଦାରଖ କରିବାକୁ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗକୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି।

ମହାରାଜଗଞ୍ଜରେ ଏଯାବତ୍ ୩୫.୩୯ ପ୍ରତିଶତ ମତଦାନ ହୋଇଛି।:-ଫରେଣ୍ଡା – ୩୨.୬ ପ୍ରତିଶତନା। ଉତ୍ନୱା – ୩୫% । ସିସୱା – ୩୮ %। ସାଦର -୩୪ %। ପାନିଆରା – ୩୭%।

ଗୋରଖପୁରରେ ଏଯାବତ୍ ୩୬.୫୭ ପ୍ରତିଶତ ମତଦାନ ହୋଇଛି କ୍ୟାମ୍ପେରଗଞ୍ଜ – ୩୯.୫୦%। ପିପ୍ରାଚ୍ – ୩୯.୩୮%।  ଗୋରଖପୁର ସହର -୩୨% ଗୋରଖପୁର ଗ୍ରାମୀଣ -୩୫.୫୯%। ସାହାଜାନୱାନ୍ – ୩୭.୭୩%। କୋଷାଧ୍ୟକ୍ଷ – ୩୫.୪୨%। ଚୌରି ଚୌରା – ୩୮.୯୪% । ବାସ୍ଗାଓଁ – %୩୩.୩୬% ।ଚିଲୁପର – ୩୮.୦୪%।

Leave A Reply

Your email address will not be published.