ୟୁପିରେ ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ; ୮.୧୫ ପ୍ରତିଶତ ଭୋଟ୍ ଶେଷ

0

ୟୁପି ନିର୍ବାଚନ ୨୦୨୨: ୟୁପିରେ ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ୧୮ ତମ ବିଧାନସଭା ଗଠନ ପାଇଁ ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ ରବିବାର ସକାଳ ୭ ଟାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ମତଦାନ ଦଳଗୁଡ଼ିକ ମକ୍ ପୋଲ୍ ମାଧ୍ୟମରେ କେନ୍ଦ୍ରଗୁଡିକରେ ଇଭିଏମ୍ ପରୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ, ଯାହା ପରେ ସମସ୍ତ ସ୍ଥାନରେ ଭୋଟରଙ୍କୁ ପ୍ରବେଶ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଥିଲା।

ସମସ୍ତ ବଡ଼ ବଡ଼ ନେତା ମଧ୍ୟ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଭୋଟ୍ ଦେଉଛନ୍ତି। କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ସାଧଭି ନିରଂଜନ ଜ୍ୟୋତି ହମିରପୁରରେ ଭୋଟ୍ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ ହମିରପୁରର ଶ୍ରୀ ବିଦ୍ୟା ମଣ୍ଡଳ ଇଣ୍ଟର କଲେଜରେ ବୁଥ ନମ୍ବର ୧୨୨ ରେ ଭୋଟ୍ ଦେଇଥିଲେ। ତାଙ୍କ ସହ ପୌରପାଳିକା ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କୁଲଦୀପ ନିଶାଦ ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ୨୦୨୨ ରେ ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଭୋଟ୍ ଦେବାର ପ୍ରଥମ ଦୁଇ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ମୋଟ ୮.୧୫  ପ୍ରତିଶତ ଭୋଟ୍ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି। ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଇଭିଏମ୍ ଗୁଡିକରେ ଛୋଟ ଛୋଟ ଗ୍ଲିଚ୍ ପରେ ଭୋଟ୍ ଗତି ଜୋରସୋର ହୋଇଥିଲା। ମେନପୁରୀରେ ୯ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସର୍ବାଧିକ ୧୧.୨ ପ୍ରତିଶତ ଭୋଟ୍ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଥିଲା | କାନପୁର ନାଗରରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ମତଦାନ ୫.୬୬ ପ୍ରତିଶତ ଥିଲା। ରାତି 9 ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, ହାଥ୍ରାସରେ ୭.୬୨, ଫିରୋଜାବାଦରେ ୯.୮୫, କାସଗଞ୍ଜରେ ୯.୩୫, ଏଥାରେ ୧୦.୧୬, ମେନପୁରୀରେ ୧୧.୦୨, ଫାରୁହୁବାଦରେ ୫.୮୮, କନାଉଜରେ ୧୦.୧୧୩, ଏରୱାଠାରେ ୭.୭୪, କାନପୁର ଦେହରେ ୬.୬୬ ଜାଲାନରେ ଭୋଟରଙ୍କ ମତଦାନ ୯.୫୩, ଜାନସିରେ ୭.୬୯, ଲଲିତପୁରରେ ୯.୩୬, ହାମିରପୁରରେ ୯.୫୮ ଏବଂ ମହୋବାରେ ୮ ପ୍ରତିଶତ ଥିଲା।

Leave A Reply

Your email address will not be published.